به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «آزاره دو» روز سه شنبه در دیدار با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با برشمردن زمینه های همکاری برزیل و ایران در عرصه روابط دو جانبه بر نقش مثبت جمهوری اسلامی در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد.
وی همچنین توسعه همکاری های پارلمانی و دیدار قریب الوقوع گروه دوستی پارلمانی برزیل و تهران را حائز اهمیت خواند.

**بسترهای مناسبی در بخش های مختلف میان دو کشور وجود دارد
حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس نیز در این دیدار با استقبال از سفر رئیس گروه دوستی پارلمانی برزیل به تهران، ضمن تأکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی و توسعه گسترش روابط فی مابین در سایر عرصه ها گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با پارلمان برزیل استقبال می کند.
وی در همین زمینه بر نقش مناسبات پارلمانی در ایجاد شناخت و درک مواضع متقابل نسبت به رویدادها و تحولات جهانی تأکید کرد و افزود: همکاری های‌ پارلمانی، پشتوانه مهمی برای توسعه روابط دوستانه دو کشور است و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و ارتقای سطح مناسبات دو کشور اهمیت خاصی قائل است.
امیرعبداللهیان تقویت مراودات مجلس شورای اسلامی و پارلمان برزیل را زمینه ساز تعامل و همکاری در سطوح مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی بیان کرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس اظهار داشت: توان حفظ تحریم ها از جانب آمریکا وجود ندارد و اقدامات تحریمی رئیس جمهوری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، مسأله جدیدی نیست.
امیرعبداللهیان همچنین افزود: بسترهای مناسبی در بخش های مختلف میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.