به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، یونهاپ روز سه شنبه اعلام کرد این تیم پایان هفته گذشته به ایران سفر کرد و در جریان آن مقام های این کشور جزییات مذاکراتی را که با آمریکا برای معافیت از این تحریم ها داشته اند برای مسئولان ایرانی در تهران تشریح کردند.

این گزارش خاطر نشان می کند که این سفر و دیداری که مقام های کره جنوبی با همتایان ایرانی خود داشتند حاکی است که سئول می خواهد از روابط خوبی که با تهران دارد به بهترین وجه حراست کند و اجازه ندهد تحریم ها این مناسبات را مختل کند.

ریاست هیات را 'یون کانگ هیون' معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی در امور اقتصادی برعهده داشت و در تهران با عباس عراقچی همتای خود و معاون وزیر امورخارجه ایران در امور سیاسی دیدار و گفت و گو کرده است.

بنا به این گزارش دو طرف درباره مسایل ذی ربط و تحولاتی که در ارتباط با برجام رخ داده است به طور مشروح گفت و گو کردند گزارش همچنین می افزاید ایران از کره جنوبی برای تلاش هایی که کرده است، تقدیر کرد.

گزارش ادامه می دهد کره جنوبی به رغم مناسبات نزدیکی که با آمریکا دارد تصمیم گرفته است با نرمش پذیری لازم به بهترین شکل مناسبات و روابط تجاری با ایران را ادامه دهد.

یونهاپ نوشت که کره جنوبی مجاز است تا به خرید نفت فوق سبک از ایران که از محصولات بسیار مهم تولیدی کشورمان است، ادامه دهد و از آن برای تولیدات مختلف پتروشیمی استفاده کند.