به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «سعید کمالی دهقان» خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین 31 اکتبر در گزارشی به نقش یکی از عاملان ترور «جمال خاشقجی»، روز‌نامه‌نگار منتقد سعودی در راه‌اندازی و تأمین مالی تلویزیون ضد ایرانی «ایران‌اینترنشنال» پرداخت.

 

منبع روزنامه گاردین که بعدا مشخص شد این منبع "جمال خاشقجی" بوده، گفته بود «سعود القحطانی»، مشاور پادشاهی عربستان سعودی که بعد از بالا گرفتن رسوایی‌ها بر سر ترور «جمال خاشقجی» از تمامی مناصبش برکنار شد یکی از تأمین‌کنندگان مالی تلویزیون ضدایرانی «ایران‌اینترنشنال» است.

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۹_۱۶-۰۱-۳۴

پس از این  افشاگری که توسط کمالی دهقان انجام شد او توییت هایی زد که همه را نگران کرد، وی از خانواده و دوستانش تقاضا کرده است که با او تماس نگیرند، او تاکید کرده است که اعضای نزدیک خانواده اش راه ارتباط با او را می دانند.

کمالی ساعتی پیش در توئیتی اعلام کرده بود که گزارش متشر شده در گاردین پیرامون حمایت عربستان از شبکه ضد ایرانی «اینترنشنال» براساس اطلاعاتی بوده که جمال خاشقچی در اختیارش قرار داده است در پستی جدید تاکید کرد که منتظر است توئیت هایش توسط گاردین یا دولت ترکیه تایید شود.

کمالی دهقان پس از آن توییت ها دیگر نه توییتی زده و نه تماس کسی را جواب داده است. چند نفر از دوستانش در توییتر اعلام کردند او تلفن و پیام ها را پاسخ نمی دهد و گویی ناپدید شده است.

پس از این اتفاق بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی از وزارت خارجه ایران خواستند پیگیر وضعیت او باشند که در راستای این درخواست ها «حمید بعیدی نژاد»، سفیر ایران در لندن، در توییتر خود نوشت:

«آقای کمالی دهقان خبرنگار گاردین در اقدامی شجاعانه تأیید کرد که قاشقچی قبل از مرگ خود اطلاعات مربوط به تأسیس شبکه فارسی ایران اینرنشنال توسط مقامات عالی سعودی را نزد وی افشا کرده است مقامات ذیربط از مخاطرات احتمالی برای آقای کمالی آگاه هستند و سفارت نیز با آنها در تماس است.»

خبرها درباره وضعیت «سعید کمالی دهقان» ضدونقیض است و همچنان همه پیگیر او هستند و برخی از تحت نظر بودن و حضور در خانه ای امن توسط پلیس خبر داده اند اما هنوز خبری رسمی در دست نیست.

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۹_۱۶-۰۰-۳۴

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۹_۱۶-۰۰-۴۶

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۹_۱۶-۰۱-۰۳

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۹_۱۶-۰۱-۲۰