«مدیران صداوسیما باید مانند دیگر دستگاه ها و دولت که بدون استثنا به قانون منع بکارگیری بازنشستگان تن دادند به قانون احترام بگذارند و مدیران بازنشسته را راهی خانه کنند»، این خلاصه درخواست مردم بود که پس از بی توجهی صداوسیما و تلاش برای ماندن مدیران بازنشسته اینبار طی یک توفان توییتری از سوی جوانان به صورت یکپارچه مطرح شد.

همواره مقام معظم رهبری به حضور جوانان و تکیه بر جوانان برای عبور از مشکلات کشور تاکید کرده اند، ایشان بر استفاده از جوانان پس از اتفاقات اخیر و مشکلات به وجود آمده تاکید بیشتری کردند و معتقد بودند یکی از راه های عبور از این شرایط تکیه به توان داخلی، بالاخص استفاده از جوانان است به همین دلیل خودشان نیز دست به تغییراتی در پست هایی مانند نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با تکیه بر جوانان زدند تا به همه مدیران پیام دهند که برای کمک به کشور باید به سمت استفاده از جوانان حرکت کنند. 

دکتر روحانی رییس جمهوری کشورمان نیز از همان ابتدا به استفاده از جوانان تاکید داشتند تا در این دوره شاهد حضور جوانان در بدنه مدیریتی کشور باشیم. در این میان مجلس هم بیکار ننشست و با تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان که فراکسیون جوانان به صورت ویژه پیگیر تصویب آن بود قدم مهمی برای رسیدن به این مهم برداشت.

یکی از نکته های مهم که در دوران مطرح و تصویب شدن این قانون به گوش می رسید مخالفت دولت با آن بود. نکته ای که به صورت ویژه از طرف صداوسیما منتشر و پخش می شد تا وجهه جوان باوری دولت را تخریب کند اما با مرور زمان و پس از تصویب قانون، رو سیاهی برای تخریبگران چهره دولت ماند. دولت نگرانی هایی برای جایگزین کردن نیروهای کارآزموده با افراد باتجربه داشت اما پس از تصویب قانون به آن احترام گذاشت و با وجود سختی زیاد در جایگزین کردن نیروها در مدت زمان کوتاه دست به تغییرات زد. پس از تصویب قانون نیمی از استانداران کناره گیری کردند و سفرا از کشورهای مختلف و سازمان ملل به کشور بازگشتند، حتی مشاورین رییس جمهوری سریعا استعفا و کناره گیری کردند تا راه برای حضور جوانان باز شود. 

دولتی که به بهانه مخالفت منطقی و مقطعی با قانون منع بکارگیری بازنشستگان مورد تخریب و هجمه قرار گرفته بود اکنون پیشتاز اجرای قانون شده است و جوانان را می توان در همه جای دولت دید که با انگیزه و توان بالا در حال ورود به میدان اجرایی هستند، از وزارت ورزش و جوانان که در معاونت ساماندهی امورجوانان با حضور مدیران کل جوان خون تازه ای در این معاونت تزریق کرده است و روسای فدراسیونی که با احترام به قانون کناره گیری کردند (بجز چند مورد که کناره گیری آنها هم در دست اقدام است) تا وزارت ارتباطات و وزارت کار که با حضور معاونان جوان باعث ایجاد شور و شوق بین جوان ها شده است.

اما در این میان دیگر دستگاه ها و نهادها از جمله صداوسیما که تریبونی برای تخریب دولت شده بود نه فقط کناره گیری نکردند بلکه دنبال راه هایی برای ماندن در صندلی های خود هستند.

اکنون جوانان و رسانه ها وارد میدان شده اند تا اجرای بدون استثنای این قانون را فریاد بزنند. آنها شب گذشته راس ساعت ۲۱:۳۰ با حضور در توییتر و داغ کردن سه هشتگ #بدون_استثنا ، #قانون_منع_بکارگیری_بازنشستگان و #صداوسیما سعی کردند پیامی صریح به مدیران صداوسیما بدهند تا مدیران بازنشسته را راهی خانه کنند، مدیرانی که سرمایه های مهمی برای کشور هستند اما با تلاش های بدون توجیه برای ماندن باعث می شوند شکاف عمیقی بین آنها و مردم، بالاخص جوانان ایجاد شود.

اکنون صداوسیما با آزمونی سخت و حیاتی همراه است، آنها یا به قانون احترام می گذارند و می روند یا همین اندک مخاطب را نیز از دست می دهد.