به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، وزارت امور خارجه پاکستان شامگاه دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد:عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در دهمین نشست مشورتی-سیاسی دوجانبه در سطح معاونان وزیران امور خارجه پاکستان و ایران به پاکستان سفر کرد.
در این بیانیه آمده است: ایران و پاکستان همچنان از همکاری مستحکم با یکدیگر در بخش های سیاسی، اقتصادی و منطقه ای بهره می برند.
در بیانیه وزارت خارجه پاکستان افزوده شد: عراقچی، رییس هیات ایرانی، تمایل کشورش را برای همکاری در تمامی مسائل مورد علاقه مشترک اعلام کرد.
 «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دهمین دور گفت و گوهای سیاسی بین پاکستان و ایران در اسلام آباد شرکت کرد.
«تهمینه جنجوعه» قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان ریاست هیات پاکستانی در این دوره از گفت و گوهای سیاسی را بر عهده داشت.
در این نشست دو طرف به گفت و گو در زمینه طیف گسترده ای از روابط و همکاری های دوجانبه در بخش های مختلف با توجه به تحولات جدید منطقه ای و جهانی پرداختند.
طرفین همچنین راهکارهای تقویت همکاری های دوجانبه در بخش های مختلف با توجه به فرصت های جدید و موانع بوجود آمده از تحریم های آمریکا را مورد بررسی قرار دادند.
دو طرف با تاکید بر اهمیت همبستگی و وحدت بین امت اسلامی بر نیاز به همکاری مشترک اسلام آباد و تهران برای ایجاد وحدت بین امت اسلامی پافشاری کردند.
آنان همچنین به پایان دادن درگیری ها در کشورهای مختلف اسلامی از طریق گفت و گوهای سیاسی تاکید کرده و نقش تهران و اسلام آباد را در این زمینه بررسی کردند.