به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «حشمت الله فلاحت پیشه»، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه ای گفت: «در حالی که دولت لایحه بودجه را نهایی کرد، اخبار خوبی از بودجه دفاعی سال آینده به ما نرسیده است. آن هم در شرایطی که ما امسال سعی کردیم در کمیسیون امنیت ملی به پیشواز بودجه برویم.»

«مهرداد بائوج لاهوتی»، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص بودجه دفاعی گفت: منابع ما محدود است و هرساله با اذن رهبری از صندوق توسعه ملی برای ترمیم این بخش مبالغی را برمی داریم. برای بودجه دفاع باتوجه به شرایطی که در کشور وجود دارد اهمیت قائل هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: افزایش بودجه دفاعی می تواند پیام مثبتی داشته باشد زیرا ترامپ در صحبت های خود زمانی که می خواست از برجام خارج شود، گفته بود ایران امسال 40 درصد بودجه دفاعی خود را افزایش داده است. این نشانگر این است که آمریکا ما را رصد می کند و افزایش بودجه دفاعی می تواند اضطرابی برای آنها ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه منابع دولت محدود است، افزود: از محل منابع دولت و صندوق توسعه ملی مبلغی را می اندیشیم و این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق مطرح شده و برای مقام معظم رهبری ارسال می‌کنیم که ایشان نیز احتمالا مخالفت نمی کنند.

لاهوتی در خصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: منظور رهبری لغو قانون نبود. ایشان فرمودند زمانی که نمی توانیم فرد جایگزین، انتخاب کنیم در این شرایط باید فکری اندیشیده شود که به بنده مراجعه نکنند.

وی گفت: فرمایش رهبری از افرادی که به ایشان مراجعه می کنند، سازمان‌ها و نیروهای تحت امر ایشان مثل صداوسیما بود. زیرا ایشان فرمودند همه افرادی که به بنده مراجعه می کنند را نمی‌شناسم و برای شرایط استثنا قانون باز گذاشته شود تا نیازی به حکم بنده نباشد.