به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «فریدون حسنوند»، رییس کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح نشست امروز- سه شنبه- کمیسیون انرژی مجلس با حضور زنگنه، گفت: وزیر نفت در این جلسه به سوالات اعضای این کمیسیون پاسخ داد اما قرار شد تا 2 سوال به صحن علنی مجلس ارجاع شود، البته مابقی سوالات هم قرار است با تبادل‌نظر بیشتر نماینده و وزارتخانه جهت اقناع دوطرف پیگیری شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیش از یک سال است که طرح برندینگ با حضور اصناف مختلف اعم از کامیون داران، جایگاه داران، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات مطرح شده است، اظهار داشت: در مهرماه سال جاری این طرح برای تعیین تکلیف به صحن علنی مجلس اعلام شده و در دستور کار قرار دارد، که بخش زیادی از دغدغه های آنها را پوشش می دهد.

**طرح جامع انرژی باید از سوی مجلس و دولت به صورت مشترک پیگیری شود

وی ادامه داد: در روزهای گذشته تمام جایگاه‌داران در نشستی که تمامی اعضای کمیسیون انرژی و وزیر نفت و معاونانش حضور داشتند موضوع برندینگ به بحث گذاشته شده و درباره آن تبادل‌نظر صورت گرفت.

حسنوند با بیان اینکه طرح جامع انرژی باید از سوی مجلس و دولت به صورت مشترک پیگیری شود، بیان داشت: با توجه به اینکه وزارتخانه‌های نفت و نیرو در این خصوص وظایفی را بر عهده دارند، هر دوی این وزیران در کمیسیون حاضر شده و توضیحاتی در این خصوص ارائه کردند، ضمن اینکه این موضوع در دستور کار هیأت دولت قرار داشته و منتظر تصویب در صحن دولت است.

وی با اشاره به اینکه مباحثی در مورد قیمت سوخت در جامعه مطرح است، افزود: کمیسیون انرژی 100 درصد مخالف افزایش قیمت سوخت است و رضایتی از این کار در بین نمایندگان وجود ندارد، البته تا امروز هم هیچ بحثی در مورد سهمیه بندی و یا افزایش نرخ سوخت گرفته نشده است و تمامی این حرف‌ها گمانه‌زنی ها و ایده برخی افراد است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی مجلس و دولت تاکنون هیچ صحبتی مبنی بر افزایش قیمت سوخت نشده، بنابراین تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت و سهمیه بندی صورت نگرفته است.