به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی صبح امروز  در دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی که در مجتمع فرهنگی آدینه تهران برگزار شد، اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی در پایان دوره یازدهم، پنجاه و پنجمین سال تاسیس خود را سپری می کند. سابقه درخشان و پربرکتی که در حیطه اعتقاد دینی و نظام مرجعیت و هدایت روحانیت در فضای سپهر سیاسی ایران، نظیری ندارد و آغازش با تمرکز بر نظام سازی دینی و تحقق حکومت اسلامی و تلاش برای استقرار دولت و جامعه اسلامی بوده ، تا مسلمانان و بلکه شیعیان طعم لذت حکومت صالحان را بچشند.

وی افزود: بر این اساس پس از عبور از همه فراز و نشیب ها، در دوره دهم ، شعار پر محتوای پیش به سوی مجلس کارآمد ، دولت کریمه و جامعه نمونه اسلامی را برگزید تا رسالت الهی خویش را بر مبنای آرمانهای بلند در سایه سار زعامت ولایت فقیه و استمرار غدیر، به واقعیت ها هدایت نماید. با این رویکرد گزارش سرباز کوچکی از مجموعه خدمتگزار حزب با عنوان دبیرکل ، در دوره یازدهم تقدیم می شود.

حبیبی در تشریح شرایط و ویژگی‌های دوره یازدهم حزب موتلفه اسلامی گفت: از مختصات این دوره، شرایط خاص مدیریتی در قوه مجریه و پس از آن در قوه مقننه بود که تاثیر خاص خود را بر فضای سیاسی جامعه و رویکرد حزب گذاشته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه حزب از یک سو خود را از انصار ولایت و خدمتگزار حقیقی مردم می‌داند و از سوی دیگر با نوع انحصار سایه افکنده، با محدودیت های متعدد مواجه بود تاکید کرد: رسالت بر دوش گرفته انسجام و اتحاد نیروهای انقلابی و ارزشی و حضور سازمان یافته آنها در صحنه های متعدد بسی دشوارتر گردید. فقدان مجاهد صادق و یار صدیق امام و رهبری مرحوم استاد عسکراولادی، رسالت را سنگین تر و سخت تر نمود. ولی پیچیدگی توطئه دشمنان پس از چهل سال با تجارب توطئه ها و فتنه های متعدد، عزم حزب مؤتلفه اسلامی را جزم تر نمود.

حبیبی ضمن اشاره به اینکه در غربت فضای شبهات و شایعه و نفاق در فضای مجازی و تنگ شدن حلقه های محاصره، برای تضعیف جریان مقاومت انقلابی، باعنایت خداوند حزب مؤتلفه اسلامی مقاوم تر، آگاهانه تر، صبورتر و هوشیارتر، سدهای هجمه ها را علیه کیان ولایت و انقلاب، شکسته و در مدار دائمی تکالیف و وظایف انقلابی اش لحظه ای تردید و سستی به خود راه نداد تصریح کرد: در این شرایط با تحلیل و دقت و رصد همه جانبه و نیز بررسی همه پیش بینی ها با معرفی یکی از یاران صدیق خود به عنوان نامزد انتخابات سال ۱۳۹۶ ریاست جمهوری به کمک تحزب ولایی و جریان ولایتمدار شتافت و وارد عرصه اداره امور با رویکرد حزبی گردید.

وی در عین حال تاکید کرد: به طور خلاصه انواع محدودیت های سیاسی، رسانه ای ،مالی، بی مهری ها، انحصارات مدیریتی، همراه با خط نفوذ و پیچیدگی های دشمنان، تلاش های مجاهدانه اعضای حزب و مرکزیت مدیریت آن را افزون ساخت و بحمدالله با کمال عزت و سربلندی آنچه را که اعضای ما در سراسر کشور به عنوان امانت و رسالت تشکیلاتی به ما سپرده اند، در این دوره بسلامت به محضر ولی امرمان و مردم با وفا و اعضای ایثارگر و مجاهد و طرفداران مشتاقمان تقدیم می کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: در ملاقاتی که چند سال پیش با مجاهد مدبّر و پیروز آقای سید حسن نصرالله در بیروت داشتیم ایشان به یک افتخار مشترک و بی نظیر بین حزب مؤتلفه اسلامی و حزب الله اشاره داشتند و آن این است که مؤسس اوّلیه هر دو حزب، حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه هستند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های مهم حزب در دوره اخیر گفت: داشتن حوزه دبیر کل و حوزه دبیر اجرائی و ۶ حوزه معاونت دبیر کل با حدود ۲۰۰ دفتر در سراسر کشور که تعداد قابل توجهی از آنها فعال هستند و تعدادی نیز به علت نداشتن امکانات مالی عملکرد چندانی ندارند در تمام طول سال فعالیت دارد.

حبیبی با بیان اینکه حزب با داشتن کارگروه‌های متعدد، در شئون مختلف اداره کشور در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جلسات کارشناسی داشته و دارد و محصول فعالیت این کارگروهها عند الاقتضاء در اختیار قوای سه گانه نیز قرار داده شده است خاطرنشان کرد: جلسه شورای مرکزی هر هفته یکبار و جلسه هیأت دبیران هر هفته دوبار و اجلاس دبیران استانها در طول دوره اخیر ۱۶ بار جلسه شورای سیاسی هر هفته یکبار، جلسه هیأت اجرائی هر هفته یکبار، جلسات امر به معروف و نهی از منکر هر هفته یکبار، جلسات کارگروههای تخصصی در طول این دوره بیش از یکصدبار، جلسات شهرستانی، استانی و مرکزی هسته گزینش در تمام مواقع ضرورت به طور منظم تشکیل گردیده روزنامه الکترونیک در اغلب روزهای غیرتعطیل، هفته نامه حزب تقریباً هر هفته یکبار منتشر شده است و پایگاه خبری نما روزانه با حدود ۹۰ خبر عادی و نیز ۶ خبر مهم در بسیاری از روزهای سال فعال بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: در مناسبات بین المللی با ۲۰۰ حزب از ۵۰ کشور جهان رابطه ای با درجات مختلف داشته ایم. کنفرانس احزاب آسیایی که بیش از ۳۵۰ حزب عضو آن هستند با میزبانی حزب مؤتلفه و با مشارکت و مساعدت نهاد ها و برخی از احزاب کشور در تهران تشکیل شد. حضور مؤثر مؤتلفه در این مجموعه در بین همه احزاب کشور بی نظیر است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: تمهید مقدمات و فراهم کردن زمینه برگزاری چهار نشست تأسیسی برای تشکیل «اتحادیه احزاب حامی مقاومت» که این مهم با پیشنهاد انحصاری حزب مؤتلفه اسلامی به مدیریت محترم مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی و قبول هزینه های مالی آن از طرف آن مدیریت محترم، تحقق یافت، همکاری و تعامل با اتحادیه احزاب سیاسی آفریقا و اتحادیه احزاب آمریکای لاتین، مشارکت در نشست تأسیس «اتحادیه احزاب سیاسی سازمان همکاری شانگهای» و برگزیده شدن نماینده حزب مؤتلفه اسلامی به عنوان عضو مجمع مشاوران بین المللی رئیس جمهور چین در طرح بین المللی راه ابریشم قسمتی از فعالیت های بین المللی حزب در طول دوره اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه ما در دوره اخیر مثل دوره های قبل موفق به حفظ مقبولیت نسبی و مشروعیت کامل افتخار آمیز حزب نزد مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز و مطرح بودن حزب در ذهن خواص کشور بوده ایم اظهار داشت: خداوند را سپاسگزاریم که با عنایت خویش فرهنگ شهادت طلبی را در نسل‌های قبلی و فعلی مؤتلفه اسلامی حفظ فرموده است.

دوازدهمین+مجمع+عمومی+حزب+موتلفه+اسلامی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه راجع به پیشگیری از وقوع جرائم لازم است اقداماتی خیلی بیش از آنچه که تاکنون از طرف قوای سه گانه صورت گرفته انجام شود خاطرنشان کرد: در مجلس شورای اسلامی عده قابل توجهی از نمایندگان در خدمت به مردم مفتخر به ارائه خدماتی بوده اند ولی برخی از نمایندگان نه تنها در ارائه این خدمت کارنامه قابل قبولی ندارند بلکه در مواردی نسبت به رای مردم، امانت داری کامل به عمل نیاورده است.

حبیبی در این راستا افزود: اینکه در فراکسیون امید تصمیم گرفته می شود سه وزیر را در یک مقطع زمانی استیضاح کنند و خود پیشنهاد کنندگان در موقع تشکیل جلسه استیضاح به استیضاح همان سه وزیر رای ندهند علامت عدم امانت داری است.

دبیرکل حزب موتلغه اسلامی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در چرخه اقتصاد داخلی و بین المللی قرار نگرفته اند تصریح کرد: مبارزه با فساد و قاچاق کالا باید در اولویت درجه یک مسئولان باشد و رفع تبعیض و بی‌عدالتی از مطالبات اولیه ملت بوده و نظام بانکی هنوز سامان مناسب و مثبت ایفای نقش، در حل مشکلات اقتصادی را نداشته است.

حبیبی درخصوص وضعیت فضای مجازی گفت: توسعه شبکه های مجازی بدون نظارت لازم و بدون جلوگیری از سوء استفاده نا اهلان و نامحرمان از این رسانه گسترده قطعاً زیان آور است باید نگرانی خانواده های ایرانی و آسیب دیدن نهاد خانواده را مورد توجه قرار داد و برنامه مداوم و مناسب برای آن داشت.

وی افزود: توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی باید در اولویت های کاری کارگزاران باشد. با وجود دشمنی های گسترده نظام استکباری ، مبارزه با نفوذی ها و پیشگیری از پدیده نفوذ باید خیلی بیش از گذشته در دستور کار دستگاه های امنیتی باشد.

دبیرکل حزب موتلغه اسلامی با تاکید بر اینکه میدان دادن به عناصر فتنه را در مجاری امور یک خیانت می دانیم تصریح کرد: انتخابات ما باید عاری از روش های تبلیغی و تخریبی و غیر اخلاقی و بد آموزی های اجتماعی غربی ها باشد. مسئولان نباید مردم سالاری دینی را با وعده های غلط و تو خالی انتخاباتی آلوئه سازند.

حبیبی ادامه داد: همین جا تأسف خود از عدم توجّه کامل مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان به سیاستهای کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری را اعلام می داریم در حال حاضر ضمانتی برای اجرای کامل وعده های انتخاباتی وجود ندارد. احتمال تحقق این وعده ها با سازوکار حزبی خیلی بیشتر از وعده های شخصی نامزدها است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: حزب مؤتلفه اسلامی یکی از لوازم بسیار مهم تحقق جمهوریت نظام اسلامی را توسعه و تحقق و نهادینه شدن فرهنگ تحزب اسلامی می داند.

حبیبی در تشریح ساز و کار انتهاباتی پیشنهادی حزب متبوع خود اظهار داشت: اگر انتخابات تعیین رئیس قوه مجریه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا به جای اینکه با رقابت اشخاص آنهم در حرف و سخن، شکل گیرد در رقابت احزاب شناسنامه دار و واجد شرط انجام شود و احزاب به جای لفاظی های شخصی برنامه به مردم ارائه نمایند و شخصیت های کار آزموده عضو یا غیر عضو خود را برای نامزدی معرفی نمایند در این صورت اوّلاً مردم در واقع به برنامه ها و اشخاص کار آزموده رأی می دهند و ثانیاً حزب برنده انتخابات بخواهد یا نخواهد باید در عملکرد خود پاسخگو مردم باشد و ثالثاً نابسامانی های احتمالی اداره کشور به احزاب بر میگردد نه به اصل نظام.

وی در همین زمینه افزود: در واقع دولت حزبی، مجلس حزبی و شوراهای شهر و روستاها حزبی نمی توانند وعده های حساب نشده به مردم بدهند و نمی توانند پاسخگوی مردم نباشند البته تاکنون دولتها درباره اهمّیت نقش احزاب لفظاً تعارفاتی کرده اند ولی برای نهادینه شدن تحزب به معنای واقعی کلمه هیچکدامشان اقدام مؤثر عملی نکرده اند. ما مجمع عمومی دوازدهم را با شعار «احیاء مدیریت جهادی در حل مشکلات کشور با مسئولیت پذیری حزبی» در حال برگزاری هستیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سبک مدیریتی جهادی و انقلابی تجربه همه موفقیت های نظام در همه عرصه ها بوده است و بدون آن پیشرفت مطلوب و عادلانه نخواهد بود خاطرنشان کرد: ما هر نوع راهبرد و سیاست و رویکرد منتهی به اشرافیگری و ثروت اندوزی نامشروع را خیانت به انقلاب و آرمان های امام راحل می دانیم. هم چنین نگاه لیبرالیستی در عرصه اقتصاد و نگاه عرفی و اباحه گرا(سکولار) را در عرصه فرهنگ راسم مهلک پیشرفت و عدالت می دانیم.

وی تاکید کرد: عدم اجرای قوانین و قانون شکنی را مغایر با آرمان های نظام ساز انقلابی می بینیم. هیچ جریان و گروه و مسئولی حق ندارد حضور نیروهای انقلابی را از مصادر امور به حاشیه ها و فرایند حذف براند. خط سازش با غرب محکوم است و همکاری با بلوک شرق از نگاه منافع ملی و رویارویی با غرب در شرایط کنونی راهبردی مفید است و باید دیپلماسی اقتصادی بخصوص با اولویت کشور های همسایه فعال و مؤثر و با دورنمای مشخص شکل گیرد. البته در هر صورت قرار دادن به اصطلاح همه تخم مرغها را در یک سبد، خلاف احتیاط می دانیم.

حبیبی با اشاره بر توافقنامه ها و کنوانسیون ها گفت: در موضوع برجام و سایر رویکردهای نظیر FATF هزینه های زیادی به جامعه تحمیل گردیده و در عین حال منافعی هم دربخشهائی از آن برای ما وجود داشته است.

وی ادامه داد: به آن دسته از مسئولانی هم که شرط‌های اعلام شده از طرف مقام معظم رهبری را به طور کامل عملیاتی نمی کنند و برای توجیه کار خود از رهبری هم هزینه می کنند، معترضیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی یک فعل ضد ارزش دینی و ملی است که متاسفانه در زمان‌های اخیر شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: در نظام اسلامی اگر فساد کم هم باشد باز زیاد است در ماه های اخیر اقدامات جدیدی به خصوص از طرف قوه قضائیه صورت گرفته است و در دستگاه دولت هم به نظر می‌رسد حساسیت راجع به این موضوع بنیان کن افزایش یافته است. البته انتقادات ما مانع تقدیر از آن دسته از فعالیت های مفید در سه قوه کشور نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن تاکید بر اینکه حمایت از جریان مقاومت در منطقه غرب آسیا و سایر مبارزان آزادی‌خواه و رهایی بخش مسلمان و غیر مسلمان را از آرمان های انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری می دانیم تصریح کرد: از همه قوای مسئول و نهاد ها و سازمان های نظام می خواهیم در طراز نظام اسلامی و مردم انقلابی با نگاه به وظایف قانونی و مبانی هدایت گر عمل نمایند و رضایت عامه جامعه را تحصیل نمایند و با تلاش نهادینه شده و مبارزه با هرنوع انحرافات اجتماعی و دخالت بیگانگان مسیر دستیابی به تمدن اسلامی با ابگوی پیشرفت و عدالت ایران اسلامی را شتابنده طی نمایند . و براین باوریم که پیشرفت بدون عدالت، به گسترش فاصله فقر و غنا می انجامد و تحصیل حیات طیبه، مستلزم همراهی عدالت با پیشرفت است.

وی خاطرنشان کرد: در موضوعات دیگر خارجی ما همچنان دولت آمریکا را دشمن شماره یک ایران و انقلاب اسلامی و جریان مقدس مقاومت منطقه می دانیم و تا زمانی که دولت مردان آمریکا دست از درنده خویی برندارند هر نوع مذاکره با آمریکا را ضرر مردم ایران و انقلاب اسلامی و مصلحت مقاومت منطقه تلقی می کنیم.

حبیبی در عین حال افزود: البته برخی از دولت های اروپا و حکومت های متحجّر قرون وسطائی منطقه و رژیم جعلی صهیونیستی در جنایات آمریکا شریک بوده و هستند.

وی با بیان اینکه تقویت هرچه بیشتر بنیه دفاعی کشور را بهترین اهرم برای جلوگیری از زیاده طلبی های دولت آمریکا و شرکای اروپائی و منطقه ای آن دولت می دانیم اظهار داشت: با خلوص نیت و اطمینان قلبی آمادگی دائمی خود را مانند گذشته برای مقابله کارساز با استکبار و ایادیش اعلام می داریم.

وی افزود: در عین حال، توسعه مناسبات را با کشور هایی که با ما دشمنی ندارند، با اولویت دادن به کشورها و ملت های دوست به خصوص با همسایگان دوست، جزء لاینفک سیاست خارجی حزب مؤتلفه اسلامی می دانیم.

حبیبی با بیان اینکه البته ما حتی در شرایط فعلی که تصویری از آن را ارائه کردیم به آینده انقلاب و حل مشکلات کشور امید داری قطعی داریم اظهار داشت: عنایات ویژه الهی در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن شامل حال ملت برگ ایران بوده و به شرط ایفای وظایف انشاءالله ادامه خواهد داشت.

حبیبی تاکید کرد: به نظر ما اصل انقلاب مورد توجه حضرات معصومان (ع) و بویژه حضرت بقیه الله است و ان شاءالله خواهد بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیا اینکه ملت ایران در گذشته از نعمت رهبر سیاسی کارساز حضرت امام خمینی رضوان الله علیه پس از ایشان از همان نعمت رهبری و مدیریت تعیین کننده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای برخوردار بوده و با عنایات الهی برخوردار خواهیم بود خاطرنشان کرد: اصولاً وجود بن بست را در اداره انقلاب و کشور، قبول نداریم. ظرفیت های موجود، رافع همه موانع بوده و خواهد بود. یک ظرفیت بسیار مهم هم توانمندی چند بعدی ملّت بزرگ ایران است که به حمدالله خداوند قادر متعال به دلیل شایستگی های کم نظیر به او عطا فرموده است و با همین شایستگی و ظرفیت، سختی های سهمگین را مثل حضور پر صلابت در کوره گداخته شده ۸ سال جنگ تمام عیاری که با حمایت کامل غرب و شرق به او تحمیل شده بود، از سر گذرانده است.

حبیبی در پایان اظهار داشت: به دشمنان خارجی و داخلی اسلام و انقلاب اسلامی به خصوص دولتمردان جنایتکار آمریکا و در رأس آنها دونالد ترامپ، هشدار می دهیم که آقای ترامپ مدتی پیش رسماً اعتراف کرده ای که شما و اذناب حقیر منطقه ای و غیر منطقه ای تان حتی با صرف هفت هزار میلیارد دلار و تحمیل جنگ سخت و نرمتان به منطقه ما، هیچ کاری از پیش نبرده اید و به تعبیرحضرت امام رضوان الله تعالی علیه هیچ غلطی نتوانسته اید بکنید، مطمئن باشید، شما و گاوان شیرده منطقه ای تان و عروسک‌های خیمه شب بازی منطقه ای و غیر منطقه ای تان در آینده هم هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

وی تاکید کرد: ما و همفکران ما در مقاومت اسلامی مقدس منطقه، فرزندان عاشورا و منتظران مجاهد آن منتَظَر بزرگ هستیم، علی اصغر های ما، علی اکبر های ما، حبیب‌بن مظاهر های ما و دیگر اصحاب میلیونی عاشورائی منتظِر ما، با قبول همه ی هزینه ها در بحبوحه و وسط میدان جنگ با شما و سایر یزیدیان زمان و ولیدۀ حرام زاده شما یعنی رژیم جعلی تروریست صهیونیستی جنگیده ایم و تا نابودی بساط شوم استکباری شما خواهیم جنگید و به اذن الله تعالی ، پیروز این میدان هم خواهیم بود.

پس از آن «آیت الله هاشم حسینی بوشهری»، عضو مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی در دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که امروز حزب دیگر معنای گذشته خود را ندارد، اظهار کرد: در عصر حاضر حزب، سازوکاری است که در تشکیل قوا و انتخابات نقش آفرین است و می‌تواند تغییر ایجاد کند.

دوازدهمین+مجمع+عمومی+حزب+موتلفه+اسلامی (3)

وی در ادامه با طرح این پرسش که در زمان غیبت، ما در مقابل چه کسانی باید مسئولیت پذیر باشیم؟ و مبانی تحزب در اسلام چیست؟ اظهار کرد: ما امروز باید حزب را با مفهوم برون دینی‌اش بررسی کنیم که در این زمینه باید گفت درست است که مبنای حزب، در غرب است ولی ما حزب را به عنوان یک ابزار کار برای رسیدن به هدف اصلی مشارکت دادن مردم و جمع آوری آرا استفاده می کنیم که در این شرایط وضعیت کاملاً متفاوت می شود.

وی افزود: چون اسلام از چنان جایگاهی برخوردار است که می‌توانیم از حزب در آن، برای بالا بردن مردم برای نیل به اهداف اسلام بهره ببریم پس احزاب را برای نیل به اهداف ناب اسلامی باید بومی‌سازی کنیم.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که یک حزب می‌تواند در چهار چوب صحیح دولت را نقد کند، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مراتب مختلفی دارد که شامل حق الله، حق شهروندان و حق حکومت می‌شود و اسلام نیز همه ابعاد را در خود جای می‌دهد که نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر نیز جزئی از آن است پ این ویژگی ها می‌تواند جایگاه احزاب را به طور کامل تبیین کند.

وی با تاکید بر این‌که یکی از کاکردهای مهم یک حزب اسلامی حضور در شبکه‌های اجتماعی است، گفت: تمام کشور باید توسط احزاب رصد شود تا بتوانند مسائل کشور را به خوبی درک و بررسی کنند و از سوی دیگر عملکردهای احزاب باید در مقابل چشم مردم باشد. همچنین احزاب نباید با تغییر دولت‌ها تضعیف شوند.

وی اظهار کرد: یک حزب در عین حال که خود باید بینش سیاسی داشته باشد، توانایی روشن ساختن جامعه را هم باید داشته باشد. احزاب نباید موسمی باشند و تنها برای مدت انتخابات تعریف شوند و در نهایت این‌که حزب باید رسانه‌ای باشد چون حزب بدون رسانه همانند سرباز بدون سلاح است.

دوازدهمین+مجمع+عمومی+حزب+موتلفه+اسلامی (1)