به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدرضا عارف»، رئیس فراکسیون امید، در دیدار با اعضای هیات مدیره سازمان مردم نهاد شمیم (مجمع یزدی تباران) با تقدیر از اقدامات انجام شده در این نهاد مردمی گفت: به باور من تنها راه برون رفت از مسایل و معضلات کشور و استان یزد حضور جدی و موثر مردم و تشکلهای مردمی است.

وی افزود: حل مشکلات کشور در گرو همدلی مردم و مسئولان و گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی، عقلانیت و پرهیز از غوغا سالاری و حرکت های نمایشی است و علی‌رغم فشارهای زیاد با توجه به اشراف بر عمق و ریشه گرفتاریها سعی در ادامه همین رویه و پرهیز از روشهای پوپولیستی و عوام فریبانه و ایجاد اعتماد و همگرایی در سطح نخبگان و دلسوزان از میان همه سلایق موجود و علاقه مند کشور و نظام هستم.  

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: تصمیم سازان باید در مدیریت و رفع مشکلات به مردم و نخبگان دلسوز اعتماد کنند و در تصمیمات به نظرات صاحبنظران مستقل و دلسوز رجوع کنند. 

عارف در خصوص سازمان مردم نهاد شمیم نیز گفت: فعالیت های این موسسه مردم نهاد را رصد می کنم و در برخی جلسات در فرصتهای موجود شرکت کرده ام، خدا را شکر در مدت کمی که از تاسیس این تشکل مردمی میگذرد شاهد تلاشهای ارزشمند  و هدفمند و تشکیلاتی آن هستم که لازم است برای بهره مندی موثرتر نمایندگان مرتبط شمیم  در شوراهای کلان تصمیم سازی استان نمایندگان حضور داشته باشند. ‌

وی با بیان اینکه  یزد از مشکلاتی فراوانی از جمله بحران آب رنج می‌برد، بیان کرد: مشکل آب استان یزد تنها با تدبیر و همت و تلاش همه یزدی‌ها بخصوص نخبگان و خبرگان یزدی، تفاهم و تعامل با نهادهای ذی ربط و استان های همجوار می‌تواند حل شود.

رییس بنیاد امید ایرانیان ضمن اعلام آمادگی همکاری این بنیاد با مجمع یزدی تباران(شمیم)، افزود: علاقه مندم در جلسات ماهانه این موسسه حاضر شده و از نقطه نظرات مشورتی فرزندان نخبه و دلسوز بهره‌مند گردم.