به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «مسعود پزشکیان»، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در سخنرانی خود به مناسبت روز دانشجو در خصوص آزاداندیشی بیان کرد: متاسفانه جوی که در دانشگاه وجود دارد باعث شده عده ای تصور کنند حرف زیادی برای گفتن دارند. نمی شود از آزاداندیشی حرف زد و اجازه نداد دانشجو حرفش را بزند. دانشجویان بیشتر یاد گرفتند با تهمت حرف بزنند نه با منطق. اینکه به کسی تهمت بزنیم اتفاق خوبی نیست در نتیجه اگر به شما هم تهمت زدند، باید بپذیرید.

وی رو به دانشجویان گفت: من 40 سال پزشک بودم، بدون سهمیه ای بالا آمدم، سهامی ندارم، در هیچ بیمارستان خصوصی کار نکردم، از هیچ بیماری پول دریافت نکردم و فرزندانم را به خارج از ایران نفرستادم. اگر می‌خواستم از این فرصت ها استفاده کنم به راحتی می‌توانستم. درحال حاضر من متهم هستم که با پزشکان مشکل دارم چراکه معتقدم نباید تا این اندازه به پزشکان پول داد. ماشین و خانه ای که فرزندان من در آن زندگی می کنند را ببینید بعد تهمت بزنید.

پزشکیان اضافه کرد: اگر دانشگاه و دانشجو بر اساس حق قیام کند قطعا راهی برای خدمت به مردم پیدا می کند. من نایب رئیس مجلس هستم و داخل همان صفی می ایستم که مردم می ایستند و به آن افتخار می کنم. زندگی من را ببینید بعد تهمت بزنید. شما اگر ندانید چه کسانی می خواهند برای عدالت تلاش کنند و خودتان را با آن ها همراه کنید پس می خواهید با چه کسانی همسو شوید؟

وی در پایان بیان کرد: من به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه مدعی هستم که اگر کاری از دستم برمی‌آید برای شما انجام دهم. هر زمان خواستید با منطق حرف بزنید من می شنوم ولی نمی‌مانم که شما داد بزنید.

گفتنی است، هنگام شروع سخنرانی حجت الاسلام «احمد مازنی»، نماینده مردم تهران در مجلس و «مسعود پزشکیان»، نماینده مردم تبریز در مجلس، جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز با ایجاد اختلال در سخنرانی پزشکیان سخنان او را نیمه تمام گذاشتند و او مراسم را ترک کرد.

همچنین هنگام پخش کلیپ معرفی مازنی به منظور دعوت به سخنرانی جمعی از دانشجویان با شعار «مرگ بر فتنه گر» سعی در بر هم زدن سخنرانی او داشتند که موفق نشدند.