به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در سخنرانی خود به مناسبت روز دانشجو بیان کرد: از انقلاب مشروطه، دغدغه ایران سه مسئله بود؛ استقلال، آزادی و برابری. ما برای رسیدن به این دغدغه های سه گانه باید چند کار مهم انجام دهیم. در کمیسیون فرهنگی که فضای گفت و گو فراهم است باید کاری کرد که هم شادی مردم حفظ و هم ارزش ها حفظ شوند. برای ما امنیت مهم است اما آزادی و حقوق شهروندی نیز مهم است. ما نمی توانیم نسبت به آزادی و امنیت بی تفاوت باشیم.

وی اضافه کرد: قانون اساسی ما تاکید دارد که هیچ گاه آزادی را نمی توان فدای استقلال کرد و باید همسو با یکدیگر پیش روند. ما باید بتوانیم با همه دنیا به جز رژیم اشغالگر قدس که مشروعیت ندارد از موضع برابر گفت و گو کنیم. برای اینکه ایران عزیز در آینده بتواند پیشرفت کند و نقش چشمگیری در دنیا داشته باشد، باید با نظام بین الملل تعامل منطقی برقرار کنیم.

مازنی بیان کرد: شهید چمران گفتند کسی که تخصص ندارد و مسئولیتی را می پذیرد دین ندارد. این نتیجه گفت و گو و تعامل است. من برای تحقق گفت و گوی ملی با تعداد زیادی از بزرگان کشوری صحبت کردم.  

مازنی در خصوص قیمت ارز گفت: در مورد تورم و قیمت ارز باید بگویم که نامه ای به رئیس جمهور برای تشکیل کمیته حقیقت یاب نوشتم اما عوامل مختلفی در این مسئله تاثیرگذارند. برخی ها معتقدند این عوامل کشورهای همسایه، سیاست دولت های گذشته و روش دولت فعلی است.

او در خصوص ماجرای سال  88بیان کرد: اتفاقی که سال 88رخ داد ماجرای باخت باخت بود که خروجی اش ضرر برای اسلام و منفعت برای دشمنان به همراه داشت. ما باید از ماجرای سال 88 عبور کنیم تا بتوانیم به آینده امیدوار باشیم.