«علاءالدین بروجردی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره "طرح آمریکا برای لغو ویزای بستگان مقامات ایرانی" گفت: به طور حتم دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان متکفل ایرانیان در همه جای دنیا باید در زمینه حفظ منافع ملی ایرانیان، نسبت به این موضوع دقت داشته و تدابیر لازم را بیاندیشد.

وی در ادامه این مطلب افزود: تعداد قابل توجهی از نیروهای ایرانی یا وابسته به ایران ظالمانه و به ناحق در دوران تحریم برای جبران ظلمی که به ایران تحت تحریم آمریکا می شده، به این کشور یا کشورهای مختلف رفته اند تا نیازهای ما را تامین کنند که این افراد با هماهنگی آمریکا دستگیر شده و در زندان های آمریکا هستند. بنابراین امر متقابلی است و آمریکا باید پاسخگوی ظلمی که سال ها به ملت ما اعمال کرده و حتی مقیمان آمریکا را به بهانه های واهی و ظالمانه زندانی کرده است، باشد.

بروجردی بیان کرد: افرادی که تحت عنوان آمریکایی های زندانی در ایران از آنها یاد می شود که احتمالا دو تابعیتی هستند، مرتکب خلاف شده و جرمی دارند و طبق موازین قانونی دستگیر شده اند و این امری است که در همه جای دنیا وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: در این طرح بیشتر شیطنت به چشم می خورد، گویا طراحان این طرح می خواهند القا کنند که تعداد قابل توجهی از فرزندان مسئولان ایرانی در آمریکا در حال تحصیل هستند.

وی افزود: من از آمار دقیق آن ها مطلع نیستم اما اگر هم باشند، تعداد محدودی هستند مثلا افرادی که بورسیه ای گرفتند و تحصیل می کنند.

من معتقدم از اساس فرزندان مسئولان ما نباید در آمریکا باشند

بروجردی اظهار کرد: البته من معتقدم از اساس فرزندان مسئولان ما نباید در آمریکا باشند چرا که علم در همه جای دنیا وجود دارد و خود آمریکایی ها نیز اذعان دارند که دانش آمریکا دانشی وارداتی است و خود ایرانیان متخصص در موفقیت علمی آمریکا، نقش دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: تاکید می کنم که کلیت و جهت گیری طرح در مسیر سوء استفاده سیاسی است و اگر قرار باشد این طرح آمریکا عملی شود ما نیز باید تدابیری در جهت حفظ منافع ایرانیان انجام دهیم.