«فاضل میبدی»، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص "مطرح کردن فتنه 98 از سوی آیت‌الله علم الهدی" گفت: ایشان اصلا حوصله مطالعه و کتاب خواندن ندارند و در خطبه هایشان برای اینکه حرفی را بگویند، دشمن فرضی درست می کنند. خود این حرف ها فتنه انگیز است. مردم فشارها را تحمل و زندگی می کنند؛ اگر فتنه ای هم بود منشا آن افرادی هستند که شاید هیچ وقت معرفی نشوند.

او ادامه داد: به نظر من این حرف ها هیچ وجهه منطقی ندارد و نباید اصلا به آن گوش کرد. در این تریبون ها بجای اینکه توصیه های اخلاقی و بحث های دقیق علمی و دینی شنیده شود بعضا سرگرم حرف هایی می شوند که جنگ و پرخاش در پی دارد.

میبدی بیان کرد: اتفاقات دی ماه 96 جریانی بود که مردم با آن همراهی نکردند، نه شعارها شعارهایی بود که مردم بپسندند و نه افراد را پسندیدند. البته ممکن بود عده ای دردمندانه هم در این جریان شرکت کنند اما مردم همراهی نکردند و خیلی فراگیر نشد.

او افزود: اگر فشارهای اقتصادی به گونه ای شود که مرم تحمل نکنند باعث می شود هر لحظه اتفاق‌هایی بیفتد. فقر جامعه را به کفر می کشاند و منشا هر چیزی است بویژه اگر آن طرف هم عده ای خاص درآمدهای کلان داشته باشند و رانت های اقتصادی داشته باشند این ها در دل مردم عقده می‌شود و یک روزی هم می ترکد. راه حل این است که در دل مردم نفوذ کرده و مشکلات مردم را شناخته باشیم.