«علیم یارمحمدی»، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص دلایل سرمایه گذاری ایرانیان در سایر کشورها گفت: در گذشته فرار سرمایه فکری، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را داشتیم که از طریق دانشگاه‌های معتبر جذب کشورهای دیگر می‌شدند اما الان علاوه بر فرار مغزها شاهد فرار سرمایه ها نیز هستیم.

وی افزود: باید هیئت حاکمه اعم از دولت، قوه قضاییه و سران نظام در این موضوع چاره‌اندیشی ویژه‌ای داشته باشند.

یامحمدی بیان کرد: کسانی که به هر طریق چه برای تحصیل و چه برای کار به کشور دیگری مراجعه می کنند به مرور زمان، مشتاق می شوند که در آنجا خانه خریداری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبلا مردم تمایل داشتند که به  آمریکا ، کانادا و استرالیا بروند اما اخیرا ما شاهد فرار سرمایه ها و نخبگان به ترکیه هستیم که شاید مهمترین دلیل این باشد که برای حفظ سرمایه اقدامات اساسی صورت نگرفته است. اخیرا باتوجه به شرایط موجود و بحث تحریم ها، شاهد ورود هجمه‌ به کشور هستیم و متأسفانه اعتماد در  کشور از بین رفته است.

buy-home-using-loan

یارمحمدی بیان کرد: هر 3 قوه باید وارد عمل شوند تا مردم یا در  بورس سرمایه‌گذاری  کنند و یا به حوزه مسکن وارد شوند در حالیکه سرمایه ها یا در ارز  و یا در طلا و سکه جذب شده و مرحله آخر مسکن است.

مسئولین اعتماد از دست رفته را برگردانند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:  مسئولین باید چاره اندیشی کنند و اعتماد از دست رفته را برگردانند. فضاهای بی اعتمادی توسط خبرگزاری‌های خارجی شکل گرفته و استفاده از فرصت ها و زمینه ها را از دست کشورمان گرفته و به کشورهای دیگر داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد مسئولین و فضای بی اعتمادی که در کشور به وجود آوردند باید رفع شود افزود: باید فضا را تلطیف کرده تا مردم اعتمادشان را دوباره بدست بیاورند.

کاری از دست کمیسیون عمران بر نمی آید

یارمحمدی افزود: کاری از دست کمیسیون عمران بر نمی آید. بی اعتمادی اساسی ترین مشکل در جذب سرمایه هاست حتی مردم نسبت به هم نیز بی اعتماد شدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ترس از دست رفتن سرمایه در داخل باعث فرار سرمایه ها از داخل به سایر کشورها شده است.