به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رییس دفتر رییس جمهور، پیش از ظهر امروز چهارشنبه در پایان جلسه هیات وزیران درباه شایعات استفعای وزیر امور خارجه اظهار کرد: آقای ظریف یکی از وزیران خارجه بسیار موفق ما از اول انقلاب است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: ظریف، فردی بسیار متخصص ، مذاکره کننده خوب، متدین و میهن پرست است. همه ما تعبیراتی که رهبری نسبت به ایشان داشتند را شنیده ایم.

واعظی افزود: فکر می کنم در این موقعیت که دشمن این گونه به کشور هجوم می آورد حتما یک وزیر خارجه مقتدر را باید حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: دولت از شخص رییس جمهور تا اعضای هیات دولت با صورت جدی از آقای دکتر ظریف حمایت می کند. 

رییس دفتر رییس جمهور با بیان این که شایعاتی که این روزها در خصوص وی وجود دارد به هیچ عنوان صحت ندارد، تاکید کرد: ظریف با قدرت در حال کار کردن است و شبانه روز ندارد. با همه وجود چه در تهران و چه در سفر و ماموریت در کشورهای مختلف با جدیت کار می کند و جز و افراد نزدیک به رییس جمهوری است.

رییس دفتر رییس جمهور با ابراز تأسف از اینکه برخی علیه ظریف شایعه پراکنی می کنند و وی را تخریب می کنند، گفت: برخی اتاق های فکر تشکیل شد و افرادی را بی جهت در لیست می آورند که اینها می خواهند برای ١۴٠٠ نامزد ریاست جمهوری شوند و تخریب شان می کنند.

وی ریشه برخی از تخریب ها را به انتخابات آینده ریاست جمهوری مرتبط دانست گفت: در دولت ما هیچ کسی برای انتخابات ١۴٠٠ ندارد. من اسامی افراد مختلف را می شنوم که در محافل خصوصی سیاسی در جناح های مختلف چه اصلاح طلب چه اصولگرا و حتی برخی افراد از نهادها را مطرح  و تخریب می کنند.

واعظی درباره ادعای اسماعیل بخشی گفت: براساس دستور هفته پیش رئیس جمهور وزیر اطلاعات هیاتی را به استان خوزستان فرستاد و از همه بخشهای ذیربط بررسی به عمل آمد. امروز وزیر اطلاعات گزارش خود را به دولت ارائه کرد. در این بررسی‌ها حتی با خود با اسماعیل بخشی هم صبحت شده است. به هیچ وجه درست نبود  و در این زمنیه کار تبلیغاتی انجام شده است. موضع دولت حمایت از حقوق شهروندی و خود وزارت اطلاعات هم تلاش زیادی می‌کند تا در مسیر قانون مداری حرکت کنند. قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود و قوه قضاییه نیز بررسی می‌کند. این موضوع برای رئیس جمهور خیلی مهم بود که دستور رسیدگی دادند، اما نمی‌شود که همین طور بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سوال برود.

واعظی درباره انتقاد اصلاح طلبان از وی بیان‌ کرد: من در این زمینه  یک بار صحبت نکردم ، خبرنگاران  در این زمینه  از من سوال پرسیدند که من گفتم من با همه گروه‌هایی که معتدل هستند روابط بسیار خوبی داریم. با گروه‌های اصلاح طلب هم در سال 92 و هم در سال 96 همکاری بسیاری داشتیم  الان هم با گروه های مختلف اصلاح طلب روابط خوبی داریم، اما با گروه‌های تند چه اصلاح طلب و چه اصول گرا رابطه نزدیک آن چنانی نداریم و با آنها ائتلافی نداشتیم، اما برخی در رابطه با صحبت‌های من نسبت به گروه‌های تندرو جواب می‌دهند که آنها باید خودشان را اصلاح کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت نسبت به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: با صحبت‌هایی که در دولت صورت گرفته است، قرار شد این طرح مورد حمایت دولت قرار گیرد.

واعظی در پایان در مورد انتخاب وزیر بهداشت هم، گفت‌: بر اساس قانون ما سه ماه وقت داریم و هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌ایم. انتخاب وزیر بهداشت هم بستگی به عملکرد آقای نمکی سرپرست فعلی این وزارتخانه دارد.