به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «محمد هاشمی»، برادر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی گفت: دو سال است شخصیتی که در تاریخ معاصر ایران اسلامی خوش درخشید و عمر با برکت خود را در مبارزه با ظلم و ظالم و خدمت به مردم صرف کرد، در غروب غم انگیز 19 دی ماه سال 95 به حکم آیه کریمه، انالله و اناالیه راجعون رخ در نگاه خاک کشید؛ اکنون ما مانده ایم و میراث ایشان.

وی گفت: حفظ نظام، وحدت و عظمت ایران الویت ایشان بود. مشی هاشمی اعتدال بود. ایشان تنش زایی و منافع ملی را بر منافع شخصی مقدم می‌دانست.

محمد هاشمی گفت: یاد روزهای پرتلاطم یار دیرین امام و رهبری در تاریخ این کشور حک شده است.

برادر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آیا وقت آن نیست که به آمال این مرد بزرگ تحقق بخشیم و برای حفظ نظام که با خون شهیدان تثبیت یافته است، تلاش کنیم.

وی گفت: وحدت بین احزاب را باید حفظ، و آتش تفرقه و دشمنی را که میراث سران غرب است، خاموش کنیم. هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و این جمله، جمله امام است.

محمد هاشمی در پایان تاکید کرد: برخلاف نظر شیطان صفتان و فریب خوردگان، جهانیان امروز شاهدند که جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سال تولدش به سوی اهداف خود پیش می‌رود.