به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «احمد مسجد جامعی»، عضو شورای اسلامی شهر تهران، در آیین دومین سالگرد بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی همواره در طول سال های انقلاب اسلامی با حضور در انتخابات های مجلس، ریاست جمهوری در ادوار مختلف خود را در معرض رای مردم قرار می داد.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این مطلب که هاشمی رفسنجانی در 14 انتخابات مختلف خود را در معرض رای مردم قرارداد، گفت: وی به مردم‌سالاری پایبند بود.

مسجد جامعی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی به خوبی جهان و زمانه خود را می شناخت، تاکید کرد: وی به نیازهای زمانه خود پاسخ داده بود و در نگاه به موضوع فلسطین به دور از یهودی ستیزی و نژاد پرستی نگاه می کرد و نگاهی کاملا آزاد داشت.

‎وی تصریح کرد: مرحوم هاشمی دارای یک فکر منسجم و ساختار قاعده مند بود و با تجربه و دانش جدید الگوی بومی را از دل تاریخ برای بشریت و مردم سرزمین خود استخراج کرد.

‎عضو شورای اسلامی شهر تهران راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی را از جمله دیدگاه های فرهنگی هاشمی رفسنجانی خواند و افزود: با راه اندازی این دانشگاه از روند مهاجرت جوانان به خارج جلوگیری شد و از ظرفیت های علمی به نحو مطلوب استفاده کرد.

مسجد جامعی با اشاره به دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی یاد آور شد: در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی نسل جوانانی که به دنبال کتاب و کتابخوانی، سینما و تئاتر بودند، افزایش یافت.

عضو شورای شهر تهران گفت: هاشمی رفسنجانی با اهل قلم و نویسندگی آشنا بود، درد ممیزی را می‌شناخت و تجربیات اهل قلم را تجربه کرده بود.

مسجد جامعی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود مسئله فرهنگ چیزی نیست که در اختیار دولت باشد.