به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سبحانی در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، انقلاب اسلامی را نسبت به دیگر انقلاب های رخ داده در جهان بی نظیر دانست و افزود: جمهوری اسلامی باید از همان اول به موضوع فناوری عنایت به خرج می داد تا ما بتوانیم در اقتصاد از آن بهره ببریم. 

وی همچنین با بیان اینکه ابتکارها باید به گونه ای باشد که گره زندگی را بگشاید و این مساله برای کسی مخفی نیست، گفت: ابتکارات، تحقیقات و اکتشافات باید زمان بندی و رده بندی شود، نیازها را در نظر بگیریم و طبق آن فرمان دهیم. 

آیت الله سبحانی در ادامه به موضوع فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: ما هرگز نمی گوییم فضای مجازی بسته شود، چون چنین چیزی در دنیای امروز امکان ندارد، ولی رها بودن آن نیز صحیح نیست. 

وی افزود: حضور جناب آقای دکتر روحانی برسانید فلانی با کمال اخلاص که به شما دارد و دولت شما را تایید و تضعیف شما را حرام می داند، ولی شما در راه ها و جاده ها برای اینکه مردم را نکشند هزاران پلیس را مامور نموده، تابلو می زنید و جریمه می کنید، اما نمی شود با این همه هجومی که در فضای مجازی است، هیچ پلیسی در کنارش نباشد، و هر چه بخواهند بگویند. 

وی بیان داشت: باید در سخنرانی ها گفته شود که روحانیت و مرجعیت قم هرگز علاقه ای به بستن فضای مجازی ندارند اما رها بودن نیز صلاح نمی باشد‌. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: