«محمدعلی پورمختار»، عضو کمیسیون حقوقی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "عفو گسترده زندانیان به دستور مقام معظم رهبری در چهل سالگی انقلاب" گفت: این مناسبت، مناسبت خوبی برای پاسداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی است. این نوع عفوها، عفوهای خاص است. در چهل سالگی انقلاب شور و اشتیاقی در کشور و مردم ایجاد شده که همه آن‌را جشن می‌گیرند و گرامی می‌دارند. موضوع عفو گسترده حدود 50 هزار نفر هم یکی از اثار و برکات چهل سالگی انقلاب  و جشن های مرتبط با آن است.

او ادامه داد: ابتکار عمل رئیس قوه قضاییه باعث می‌شود خانواده‌ها شاد شوند و هم در این حوزه شاهد کاهش آمار زندانیان باشیم و زندانیان هم به آغوش خانواده خود بازگردانند که یک امر مثبت و ارزنده ای است. مقام معظم رهبری از رئیس قوه تقدیر و تشکر کردند که این تدبیر را به خرج دادند.

پورمختار بیان کرد: این عفو زمینه‌ساز رضایتمندی تعداد زیادی از خانواده‌هایی است که مشمول این قانون شدند و برگشت آنها، خانواده را از سردی در غیاب یکی از اعضای خانواده نجات داده و امیدواری ایجاد می‌کند. هم چنین این امر باعث برگشت پذیری زندانیان به جامعه شده و آنها را تبدیل به نیروی اثرگذار می‌کند تا در دامن کشور و انقلاب قرار گیرند.