به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، صبح روز سه شنبه با حضور «محمدرضا عارف»، علیجانی و سیاوشی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، نعمت الله ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از پروژه بیمارستانی شهدای تجریش بازدید شد.

آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در تهران متاسفانه در ۴۰سال اخیر کار بزرگی در توسعه بیمارستانی رخ نداده در حالی که در مرزهای کشور و شهرهای محروم بهترین بیمارستانها را ساختیم.

در دانشگاه شهید بهشتی ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در تهران کم داریم و فقط ۱۹ بیمارستان در سطح استان داریم که فرسوده و از رده خارج هستند و فقط  3 هزار تخت بیمارستانی داریم.

وی افزود: بیمارستان شهدای تجریش با ۶۰ سال قدمت باید تخریب شود برای همین ۷۲۰ تختخواب به این بیمارستان با ساخت بیمارستان جدید افزوده شد. منابع مالی این بیمارستان از فروش املاک و کمک استان تامین شده و پیشرفت ۷۲ درصدی داشته است.

علیجانی گفت: اگر منابع تامین شود سال آینده این پروژه افتتاح میشود.

«محمدرضا عارف»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، نیز صبح سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت ساخت بیمارستان شهدای تجریش که با حضور نعمت الله ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد با توجه به نیاز ۱۶۰ میلیاردی این پروژه برای تکمیل گفت: جلسه ویژه ای هفته اینده برای منابع تامین مالی این پروژه خواهیم داشت.

وی گفت: برای دهه فجر سال ۹۸ این بیمارستان جدید باید افتتاح شود و قطعا نمایندگان تهران کمک خواهند کرد.

در این جلسه علیجانی و سیاوشی نمایندگان تهران حضور داشتند.