به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره استعفای وزیر ارشاد گفت: هیچ استعفایی از دکتر صالحی دریافت نکردیم و از این خبر تعجب کردم. از ایشان امروز سوال کردم اما گفتند نامه ای مبنی بر استعفا ننوشته اند. آقای رئیس جمهور هم گفتند ایشان جدی کار خود را دنبال می کنند.

وی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار کرد: مردم نشان دادند اگر پای خارجی و دشمن مطرح باشد همه جدای از اختلاف سلیقه پای نظام و رهبری می ایستند. ما در مقابل عظمت مردم وظایفی داریم. وقتی این صحنه را دیدیم رئیس جمهور تاکید کردند که باید وظایف وزرا در قبال مردم مضاعف شود مخصوصا وزرایی که پیگیر معیشت مردم هستند. ما باید زودتر راه حلی برای گرانی ها بیاندیشیم. تصمیماتی برای گوشت اتخاذ کردیم امیدواریم دولت در شان مردم انجام وظیفه کند.

واعظی با اشاره به جلسه مجمع درباره FATF گفت: جلسه مجمع را پیش بینی نمی کنم. امروز راجع به آن صحبت شد وزرای ذیربط حرف اساسی دارند و آن این است که مجمع تشخیص فضای امروز را با فشارهای دنیا در نظر بگیرد تا تصمیم آنها باعث نشود که فشار بر مردم بیشتر شود. این فضایی که برای بانک های ایجاد شده اگر حل نشود قطعا فشار بیشتر خواهد شد.

وی درباره حواشی اصلاح ساختار کشور و اصلاح ساختار بودجه گفت: در ارتباط با دستور رهبری در آستانه تقدیم بودجه به مجلس، ایشان دستور دادند در جلسه سران قوا درباره بودجه کار اساسی صورت گیرد تا ماندگار شود. آقای لاریجانی هم در قم منظورشان اصلاح بودجه بود نه اصلاح ساختار کل کشور.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره نشست ضد ایرانی ورشو اظهار کرد: افکار عمومی دنیا شاهد بودند که پمپئو می خواست اجلاس سران علیه ایران برگزار کند که نشد. الان هم در سطح وزرای خارجه از کشورهای معتبر شرکت نکردند. درباره ایران بسیار مخالفت شد و اسم آن را عوض کردند. کشورهایی که رفتند نمی توانند در یک اجلاس به مسائل پیچیده درباره منطقه رسیدگی و برای آن راه حل پیدا کنند؛ به همین منظور گفتند بیانیه پایانی نخواهیم داشت و میزبان بیانیه می دهد. لهستان کاره ای نیست و این بیانیه را آمریکا می نویسد. این نشست یک شو تبلیغاتی است و اعتبار سیاسی در عرصه بین الملل نخواهد داشت. می خواهند در اتحادیه اروپا هم شکاف ایجاد کنند و ما این اجلاس را جدی نمی دانیم. ما در منطقه کارهای اساسی داریم. فردا در روسیه آقای رئیس جمهور با پوتین و اردوغان دیدار خواهند کرد و مسائل سوریه را به جد دنبال می کنیم. کشورهای منطقه درباره منطقه دل می‌سوزانند نه کشورهای دیگر.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: