به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، بیانیه و پیام تسلیت روابط عمومی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) به مناسبت شهادت ۲۷ تن از پاسداران و مدافعان امنیت به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

تنها پس از گذشت یک روز از برگزاری بزرگترین رفراندوم جهان، دشمنان آزادی و مردم سالاری؛ بار دیگر به وسیله متحدان منطقه ای و گروهک های تروریستی، دست به اقدامی بزدلانه زدند.

سلب حیات از انسان هایی که در جهت برقراری صلح راهی محل خدمت شبانه بودند تا آرامش هموطنانشان را تامین کنند هرگز برای انتحاریون اعتبار و عزتی کسب نمی کند و آنها و بزرگانشان را در نگاه مردم قدر شناس و متمدن ایران عزیز بیش از پیش خوار می کند.

 بدون شک قتل و خشونت محصول تفکرات ناسالم و اهریمنی برآمده از بطن تروریسم دولتی است.

ایران اسلامی که در طول تاریخ همواره در کانون تهدید و ترور توانسته حق بر امنیت را که از بدهی ترین حقوق انسان‌ها است، برای ملت و سرزمین خود به شایستگی تامین نماید، شایسته‌ی تقدیر است و هیچ گروه یا کشوری نمی‌تواند این مولفه مهم زندگی شایسته را که از جمله اصول موثر در حکمرانی شایسته است مخدوش نماید.

اعمالی از این دست، این مطالبه جدی ملت بزرگ ایران از سازمان هایی که شفافیت در تامین مالی تروریسم را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر در ریشه کنی آن می دانند؛ مضاعف می نماید.

سوال اینجاست که چگونه گروهک های تروریستی با هماهنگی دولت های منطقه ای و فرامنطقه ای بر خلاف همه هنجارهای عرفی و قانونی با بی شرمی، قطعنامه های مصوب ۲۲۵۳ و ۲۲۹۹ را نقض می کند، اما تاکنون تامین کننده مالی آن ها که آشکارا و پنهان تامین کننده تفکرات خشن و مسبب جنگ های خونین در منطقه است مورد تحریم و توبیخ سازمان های عریض و طویل بین المللی قرار نمی‌گیرد؟

بارها و در اطلاعیه های سایر موسسات مستقل حقوق بشری به صراحت بیان‌شده است که سازمان ملل متحد به عنوان یک سازمان بی طرف‌ بین‌المللی کارکرد‌ خود را از دست‌ داده و تبدیل به یک فیلتر برای سرپوش گذاشتن بر تروریسم‌ دولتی شده است.

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(موسسه صلح زیبا)، شهادت مظلومانه پاسداران و مدافعان حقیقی حقوق بشر و حافظان امنیت و آرامش و انسان دوستی را صمیمانه به محضر رهبری معظم انقلاب اسلامی، ملت بزرگ و امتحان داده روزهای سخت ایران اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کند و آمادگی خود را جهت ارائه سازوکار حقوقی مناسب جهت تحت تعقیب قرار دادن عاملین اصلی اینگونه جنایات اعلام می دارد.

روابط عمومی موسسه صلح زیبا