به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «احمدعلی موهبتی» در جلسه شورای اداری شب گذشته شهرستان دلگان که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و محلی برگزار شد، ضمن محکوم کردن حادثه تلخ تروریستی شهادت مظلومانه مرزداران گفت: عملیات ناجوانمردانه انتحاری مسیر خاش_ زاهدان منجر به شهادت تعدادی از مرزداران و پاسداران میهن اسلامی شد که وظیفه مرزداری و حفاظت از مرزهای کشور در استان پهناور سیستان و بلوچستان را برعهده داشتند و این اتفاق به حدی غیر انسانی و ناپسند بود که قلب هر انسانی را به درد می آورد.

 استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به سخنان ریاست محترم جمهور که از استان سیستان و بلوچستان به عنوان مهمترین و استراتژیکی ترین استان کشور نام بردند، افزود: متناسب با موقعیت استراتژیک استان سیستان و بلوچستان، این امر توجه ویژه مرکز کشور و دولت را در خدمات رسانی می طلبد کما اینکه خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی در همه نقاط استان دیده می شود لیکن به دلیل وسعت منطقه و عمق محرومیت کافی نمی باشد.

 موهبتی پرداختن به آموزش را به عنوان یک اصل مهم مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید مشکلات آموزش و پرورش حل شود تا بتواند به وظیفه خطیر خود که همان آموزش است عمل کند زیرا چنانچه آموزه ها و آموزشها در راستای مسائل انسانی نباشد انسان را به مرحله ای می رساند که از هر حیوانی پست تر خواهد شد و چنانچه جامعه به آگاهی و توانایی برسد دیگر شاهد این درگیری‌های طایفه‌ای و کشت و کشتارها و حوادث تلخ تروریستی نخواهیم بود.

 این مقام مسئول پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر را همچون نماز و روزه واجب دانست و عنوان کرد: نباید با روی آوردن به مسائل ناهنجار، امنیت خود و مردم خود را به خطر بیندازیم ما همه عضو همین جامعه هستیم و تبعات آن به تک تک ما برخواهد گشت و بر این باوریم که بنی آدم اعضای یک پیکرند.

 وی افزود: با متجاوزین و کسانی که به هر شکل اجتماع را به مخاطره می اندازند و از قانون سرپیچی می کنند محکم و قاطع برخورد خواهیم کرد.

 استاندار سیستان و بلوچستان توجه به توسعه اجتماعی و فرهنگی را در کنار توسعه عمرانی و اقتصادی امری لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید به توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه بیش از پیش توجه شود زیرا توجه به این مهم یکی از اصول توسعه می باشد و محروم بودن مردم از برخی امکانات اولیه مسئولیت ما را دو چندان می کند.

احمد علی موهبتی گفت: شاخص ها و مزیت های شهرستان دلگان دو برابر ظرفیت منطقه می باشد و تجمیع این شاخص ها با پیوست اجتماعی شرایط خوبی را برای این شهرستان رقم خواهد زد.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: ما بر این باوریم که محکمه وجدان ما در همین دنیا ما را محاکمه خواهد کرد و مغفول ماندن از مسائل انسانی و اخلاقی جامعه را به تباهی می‌کشاند و امید داریم روزی برسد که دیگر شاهد قتل های طایفه ای و حادثه های تلخ تروریستی نباشیم و به مدینه فاضله دست یابیم.