به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی ارتش، «امیر دریادار حبیب‌الله سیاری»، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، صبح امروز در نشست با فرماندهان و مسئولین راهیان نور ارتش در قرارگاه عملیاتی جنوب غرب شهید اقارب پرست ارتش در استان خوزستان گفت: نقش ارتش در دفاع از کشور و برقراری امنیت بسیار پراهمیت است، به ویژه در استان خوزستان که دشمنان همواره نگاه ویژه‌ای به این استان دارند.

وی در ادامه با اشاره به ماموریت ارتش که شامل سه مولفه مهم پاسداری از تمامیت ارضی، حفظ استقلال کشور و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این سه کلمه در بالاترین جایگاه قرار دارد.

امیر دریادار سیاری تاکید کرد: وظیفه ارتش در زمان فعلی حفظ توان رزمی و آمادگی است چرا که توان رزمی، توان بازدارندگی را بالا می‌برد و وقتی این توان افزایش یافت، کسی جرات تعدی و دست اندازی به کشور را نخواهد داشت.

رئیس ستاد ارتش با تاکید بر اینکه هر اتفاقی که در کشور می‌افتد در زیر سایه امنیت است، گفت: اگر دولت، برنامه توسعه 5 ساله، دانشگاه، صنعت و... داریم و مردم  با خیال راحت مشغول امورات زندگی هستند به دلیل وجود امنیت است و اگر امنیت نباشد، هیچ چیزی وجود نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت جامعه و کشور زیر سایه امنیت رخ می‌دهد، گفت: همانگونه که فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) تاکید فرمودند، هرچه ساخته و داریم بدون امنیت یک صبح تا ظهر دوام نخواهد آورد و از بین خواهد رفت.

امیر سیاری با اشاره به سرمایه دشمنان در منطقه غرب آسیا تاکید کرد: آمریکا و هم پیمانانشان در منطقه بدنبال آن هستند که با خرج میلیاردها دلار هزینه امنیت را از ما سلب کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش به نقش برخی از کشورهای منطقه در همپیمانی با استکبار اشاره و تصریح کرد: برخی ریز کشورها در دور و اطراف نیز به دنبال خودشیرینی برای استکبار به ویژه آمریکا هستند و آمریکا هم به کمک آنها به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه است تا مقاصد خود را دنبال کند، اما ما اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن 40 سال تلاش داشته تا امنیت را از ما سلب کند ولی ناموفق بوده چرا که توان رزم و بازدارندگی ما بالا است و آنها نیز خوب می‌دانند که نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران از توان بازدندگی بالایی برخوردار است و مهمترین مولفه ما در این قدرت پشتیبانی مردم از نیروهای مسلح است.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود راهیان نور را در بالا بردن قدرت نرم کشور، موثر دانست و گفت: هرکس در مناطق عملیاتی حضور پیدا می کند با شور، شوق و اشتیاق خود می‌آید و اجباری در این کار نیست.

رئیس ستاد ارتش تاکید کرد: حضور قشر جوان کشور در مناطق عملیاتی برای مبارزه با قدرت نرم دشمن اثرگذار است و دشمن به خوبی آن را رصد می‌کند و این تلاش شما بسیار ارشمند است و به ارتقای توان نرم کشور کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: کشوری که توان قدرت نرم بیشتری داشته باشد، می تواند بدون آنکه از قدرت سخت خود استفاده کند به اهدافش دست یابد.

امیر سیاری در همین رابطه بیان کرد: راهیان نور در کنار بسیاری از مولفه‌های دیگر از جمله مراسم اربعین حسینی، فرهنگ، هویت، تاریخ و حضور اقوام مختلف در کشور از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت نرم در کشور به حساب می‌آید.

بنابراین گزارش، امیر سرتیپ دوم حسن سیفی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش نیز در ابتدای این نشست، گفت: امسال تمرکز فعالیت‌های ارتش در 4 محور برنامه ریزی شده که نمایشگاه آب تیمور به عنوان دروازه ورودی مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور با محوریت معرفی عملکرد 40 ساله ارتش است که از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: نمایشگاه‌های ارتش همچون یادمان میشداغ، نیروی دریایی در خرمشهر و نیروی هوایی در پایگاه وحدتی دزفول با رویکردی جدید، فعالیت خود را در مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور آغاز خواهند کرد.

امیر سرتیپ دوم سیفی تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انحراف و تحریف دو آفت بزرگ در انتشار مطالب دفاع مقدس است، تلاش دارد با بهره‌مندی از راویان و پیشکسوتان خبره به ارائه مطالب ارزشمند و اثرگذار در مورد نقش ارتش در دوران دفاع مقدس بپردازد