«سیدرضا اکرمی»، عضو جامعه روحانیت، در خصوص مهمترین اتفاق سیاسی سال 97 در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا بیان کرد: ما از فروردین سال گذشته با گرانی شدید مواجه بودیم. همه قیمت ها ترمز بریده و هیچ قاعده ای چه در خرده فروشی و چه در عمده فروشی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در نتیجه ما مسئله گرانی بی حساب داشته و نظارت به طور جدی وجود ندارد.

اکرمی اظهار کرد: برخی از این گرانی ها ارتباطی به قیمت ارز ندارد به عنوان مثال ما در گندم، برنج، شکر و... خودکفا شدیم و هیچ دلیلی ندارد این اقلام را گران کنیم و به دلار و ارز ربط دهیم.

این عضو جامعه روحانیت یادآور شد: نبود اخلاق، وجدان، قاعده و انصاف دلیل گرانی ها بوده و در نتیجه، نارضایتی ایجاد شده است.

سیدرضا اکرمی در ادامه بیان کرد: رفتار ما سلیقه ای شده و هرکسی هررفتاری بخواهد انجام می دهد. در جامعه ما "چرا" برای خریدار و فروشنده وجود ندارد و هر فروشنده ای یک قیمتی برای محصول خود تعیین می کند.

وی با توجه به عدم برخورد مناسب با گرانی افزود: باید دسته جمعی برای برخورد با ناهنجاری ها تصمیم گیری شود وگرنه نعمت ها فراوان است. ما در حال حاضر 25میلیون تن مواد غذایی را دور می ریزیم و باید خودمان گامی در این راستا برداریم.

اکرمی بیان کرد: مشکلات خارجی وجود دارد ولی این موضوع برای امروز نیست. در طول چهل سال دشمن به ما فشار آورده و این فشارها را هر روز بیشتر می کند ولی هر دردی درمان دارد، به شرط اینکه بخواهیم، تصمیم بگیریم و به آن عمل کنیم.

این عضو جامعه روحانیت در پایان گفت: هرکسی باید قاضی خودش باشد و رفتار خود را مطابق عقل، وجدان، انصاف و قانون پیش ببرد. اگر ما وجدان‌مان را قاضی کنیم بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: