«اسدالله بادامچیان»، دبیرکل حزب موتلفه، در مورد لوایح FATF به خبرنگار سیاسی برنا گفت: در مورد مزایا و معایب این لوایح باید گفت هر چیزی در جهان، هم مزایا و هم معایبی دارد. اما هر وقت در گذشته به غرب اعتماد کردیم آسیب دیدیم. در قرارداد ترکمنچای، فتحعلی شاه به انگلیس اعتماد کرد در حالی که انگلیسی‌ها باید میانجی می‌شدند اما در نهایت خیانت کردند. در سایر مسائل کشور نیز وضعیت بدین گونه است. در مورد این لوایح نیز باید گفت اگر در اینجا هم چیزی به مصلحت باشد بر آن تمرکز کرده و از آن استفاده می‌کنیم اما برای کشور خود مفید نمی‌دانیم.

او در مورد تصویب لوایح FATF نیز گفت: بستگی به نظر افرادی دارد که در این موضوع صلاحیت بررسی دارند.

بادامچیان در پاسخ به این سوال که آیا کارهای انتخاباتی در حزب موتلفه شروع شده است که اخیرا نیز آقای حمیدرضا ترقی از اعضای حزب موتلفه در این مورد سخن گفته بود، گفت: ان‌شاءالله در فرصت مناسب اطلاع‌رسانی می کنیم. آقای ترقی هم چون به خبرنگاران علاقه‌مند است این خبر را زودتر اعلام کرده است. در حزب موتلفه، یک معاونت دائم انتخاباتی داریم و در ادامه، کارهای انتخاباتی را پیگیری خواهیم کرد. به زودی خبر آن را به صورت مبسوط در اختیار خبرنگاران و رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

او در مورد شورای وحدت اصولگرایان نیز بیان کرد: اصلا شورای وحدت از کجا آمده و چه کسی تشکیل داده است؟! ان‌شاءالله هر زمان در این مورد خبری روشن و اعلام و در نهایت رسمی شد، بنده نیز اظهارنظر می‌کنم.