به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخیرا شاهد موج دیگری از انتقادات تند صداوسیما نسبت به دولت هستیم. صحبت‌هایی با ترکیبی از تحقیر و تمسخر که با هدف ناامید کردن جامعه همراه است.

تقابل این رسانه با دولت و بعضا انتقادات تند به کابینه، پایان ناپذیراست و گویا حمله به دولت از این تریبون، محبوبیت به همراه دارد. اخیراً پیمان طالبی، مجری، با ادبیاتی تند از کم‌کاری برخی مسئولین در کمک به مناطق سیل‌زده انتقاد کرد. او گفته بود: «لعنت به مسئولی که کمک نکرد و لعنت به مسئولی که در این شرایط کار را رها کرد و رفت!»

«علیرضا معزی»، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت، در این باره در توییتر خود نوشت: «فردوسی‌پور رانده شد و نود تعطیل؛ مدیران صداوسیما گفتند خارج از سیاست‌های رسانه ملی سخن گفت. پس قاعدتا ایشان طبق دستور مدایران سیما و شبکه سه به مسئولان فحاشی می‌کند. ملت زمانی این ناسزاها را همدلی با خود می‌داند که اراده یک مدیر صداوسیما بر خواست‌شان ارجح نباشد.»

«محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا، در این باره گفت: رئیس صداوسیما از برخی، برنامه‌های این سازمان که زنده پخش می‌شود و اظهاراتی علیه دولت دارند، رضایت ندارد. همینطور آقای علی عسگری از برخی مجریانی که خودشان هم خیلی آدم‌های سیاسی به معنای کلمه نیستند ولی صحبت‌هایی را به طنز یا لحن دیگری بیان می‌کنند، رضایت ندارد.

او ادامه داد: طبق گفته‌های آقای علی عسگری در جلسات هیات دولت، خودشان هم از این اتفاقات در صداوسیما رضایت ندارند ولی تلاش‌شان اصلاح این برنامه‌ها و روند است.