«سید محمد حسینی»، عضو هیئت رئیسه جمنا، در مورد شورای وحدت و برنامه های آن به خبرنگار سیاسی برنا گفت: افرادی که در جلسات شورای وحدت اصولگرایان تاکنون شرکت کرده و بانی این شورا محسوب می شوند باید در این باره نظر و توضیح دهند. اما به طور کلی در هر دوره از انتخابات، سازوکاری درنظر گرفته شده برای اینکه یک هماهنگی و انسجام ایجاد شود. این بار بحث شورای وحدت راهبردی مطرح شده است البته هنوز این مسئله نهایی نشده که جزئیات آن رسانه‌ای شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا جمنا، اقداماتی را برای انتخابات 98 انجام داده نیز بیان کرد: بله تمهیدات و اقداماتی صورت گرفته و جلسات متعددی برگزار شده است که به یک ترکیب جامع و فراگیر برسند. بدین گونه که هم مسئولان احزاب و تشکل ها و هم شخصیت های موثر چه در تهران و چه در استان ها در شورا حضور داشته باشند تا هم تصمیمات سنجیده تر و هم از مقبولیت گسترده‌تری برخوردار باشد.

او ادامه داد: این رویه از گذشته تاکنون وجود داشته که نهایت تلاش صورت گیرد تا نیروهای ولایی و انقلابی در انتخابات با همگرایی و همبستگی نقش‌آفرین باشند و همگان با حمایت از کاندیداها و یا لیست های مشترک از تفرقه اجتناب کنند زیرا نتیجه تفرقه در گذشته هم معلوم شده که حاصلی جز  واگذاری نتیجه به رقیب را به همراه ندارد. برای نمونه در انتخابات مجلس در سال ۹۴در بعضی از شهرستان ها چندین کاندیدا یا چندین لیست اصولگرا وجود داشت؛ در نتیجه اکثریت مجلس به گونه دیگری رقم خورد. بنابراین فلسفه و حکمت تشکیل شورای وحدت پیشگیری از چندگانگی و تفرقه است و هر زمان آقایانی دست‌اندرکار صلاح بدانند مصاحبه خواهند کرد و ترکیب اعضا و مکانیزم و چگونگی رسیدن به وحدت را به تفصیل توضیح خواهند داد. آقای چمران در جمنا مسئولین دارند و توضیحاتی را ارائه خواهند کرد