به گزارش گروه سیاسی برنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا گفت: از اهتمام یکپارچه و هوشمندانه و بهنگام مجلس و نمایندگان مردم در پاسداری از حقوق مسلم کشور و سپاه پاسداران تقدیر می کنم. هم چنین رویکرد شفاف و قاطع در جهت صیانت از امنیت ملی و دفاع همه جانبه در برابر سیاست خصمانه، مداخله گرایانه و تروریستی نیز شایان تقدیر و تشکر است. به ویژه طراحی پیش نویس قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا که تجلی ملی و مردمی در صیانت از جایگاه انقلاب از یکسو و اقدام متقابل و مشروح از سوی دیگر است، همچنین تقویت و رفع مشکلات بودجه ای در قانون بودجه سال 98 تشکر می کنم.

وزیر دفاع کشور تصریح کرد: نمایندگان استحضار دارند توطئه شیطان بزرگ در 40 سال گذشته علیه استقلال و تمامیت ارضی نظام انقلاب اسلامی وجود داشته، لکن همواره حرکت و پیروزی قاطع با ملت بزرگ ایران بوده است، اینک نیز شیطان بزرگ با تروریستی خواندن سپاه به دنبال نفوذ در آرمان های عاشورایی و قدرت بازدارندگی ایران اسلامی است که با شکست مواجه خواهد شد.

وی افزود: جنگ نرم و سخت در شکل و محتوای نظامی و امنیتی تا فرهنگی و اجتماعی در مقابل فرهنگ جهاد و مدیریت و شهادت و ظرفیت های انقلابی ایران با شکلست مواجه می شود. بررسی کارنامه توطئه آمریکا بر ضد ملت ایران نیز شاخص مهمی دارد که آن، هدف قرار دادن نقاط قوت جمهوری اسلامی است، اما در هر عرصه ای که محدودیت ایجاد کرده اند، راه انقلاب اسلامی تقویت شد و توان نیروهای نظامی از جمله سپاه مقتدر در کنار ارتش توانمند با وجود تحریم های طولانی مدت با نتیجه معکوس خودکفایی ارتقای قدرت دفاعی و امنیتی ایران مواجه شد.

امیر سرتیپ حاتمی افزود: سپاه یک نهاد دفاعی و پرافتخار در کنار همرزمان ارتش است که در تامین امنیت و حفظ تمامیت ارزش کشور به حمایت از مردم مظلوم منطقه در برابر تروریست ها نقش پیروز خود را ایفا کرده و طبیعی است دشمنان از این کلیات عصبانی باشند.

وزیر دفاع در توضیح دو نکته حائز اهمیت در این خصوص گفت: آنچه امروز پیداست، سحر باطل آمریکا علیه سپاه ناشی از فقدان منطق عقلایی و مشروعیت قانونی است. نقش آشکار اصول مصرح قوانین بنیادین بین المللی در تروریستی خواندن سپاه به عنوان بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی ریشه در اراده ملت و اصل 150 قانون اساسی دارد. بدعت خطرناک و بحران سازی در محیط بین الملل است که البته حیرت جهانیان را از این همه حماقت و عدم احساس مسئولیت در پی داشته است.

وی در توضیح نکته ای دیگر یادآور شد: استیصال آمریکا نیز در مجامع بین الملل و پایان یافتن شعبده های جعلی در افزایش دامنه های تحریم علیه ایران است، به عبارت دیگر حقه و تحریم آمریکا ناکارآمد شده و چرخه باطل تروریستی خواندن بخشی از حاکمیت ایران آغاز شده است.

وزیر دفاع در پایان ضمن اعلام موافقت با کلیات طرح مذکور گفت: 26 دور تحریم آمریکا ظرف دو سال گذشته و خروج از برجام و روی آوری به توطئه تروریستی خواندن سپاه گویای این واقعیت است که سلاح تحریم آمریکا قابلیت شلیک به هدف را از دست داده است.