به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «حسین ذوالفقاری» امروز سه شنبه در دومین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی سال 98، که به ریاست وی در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: امسال کار سنگین تری پیش رو داریم و بایستی جلسات این ستاد موضوعی تر و تخصصی تر دنبال شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم تدقیق و بهینه کردن شرح وظایف کمیته های سیزده گانه ذیل ستاد است تا بدین طریق، ضمن شفاف سازی وظایف، موارد غیرمرتبط حذف و موازی کاری ها و تداخل وظایف کاهش یابد.

رییس ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: کمیته ها سریعا و به طور جد تشکیل شوند و موضوعات را به صورت تخصصی و جزئی بررسی کنند تا بتوانیم به نتایج دقیق تری برسیم.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور و خسارات ناشی از آن، بحث زیرساخت ها و حمل و نقل را از موضوعات مهم ستاد مرکزی اربعین در سال جاری برشمرد و گفت: کمیته های مربوط باید به سرعت و قبل از سایر حوزه ها اقدام کنند تا در ماه های منتهی به اربعین با افزایش حجم کارها، به مشکل برنخوریم.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: حضور موثر و قوی استان های معین موجب می شود زیرساخت ها و ابنیه ماندگاری در این مناطق ایجاد شود و برای سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: طرح های عمرانی و عملیاتی بایستی براساس اولویت ها و ضرورت ها و با تایید ستاد مرکزی اربعین اجرایی شود.

رییس ستاد مرکزی اربعین همچنین به رایگان شدن روادید عراق اشاره کرد و گفت: با رایگان شدن روادید شرایط برای حضور حجم بیشتری از زائران و مشتاقان اباعبدالله فراهم می شود. اما به دلیل اینکه کماکان، نیاز به دریافت روادید وجود دارد، با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

ذوالفقاری بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع و آموزش تاکید کرد و افزود: کمیته های ستاد باید برنامه های ویژه ای برای مدیریت افکار عمومی و فضای روانی- رسانه ای زائران اربعین را داشته باشند.

وی در عین حال گفت: سعی خواهیم کرد جلسات موضوعی را با مقامات عراقی دنبال کنیم.

رییس ستاد مرکزی یادآور شد: تفاهم نامه اربعین سال گذشته بازنویسی و اصلاح خواهد شد و یکی از برنامه های امسال تدوین تفاهم نامه دائمی میان دو کشور خواهد بود تا هرساله بر اساس آن تفاهم نامه برای اربعین برنامه ریزی شود.