به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سفارت فرانسه در ایران از ابراز همدردی وزیر امورخارجه کشورمان در رابطه با آتش سوزی کلیسای نوتردام قدردانی و تاکید کرد که این بنای تاریخی یک میراث جهانی است.

 سفارت فرانسه در ایران با انتشار پیامی در توئیتر به ابراز همدردی ظریف با مردم فرانسه در پی آتش سوزی کلیسای قدیمی نوتردام واکنش نشان داد.

در این توئیت آمده است: از جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران به دلیل ابراز تأسف و همدردی‌اش با مردم فرانسه و پیام‌های مشابه فراوانی که از ایرانی‌های عزیز دریافت کردیم، سپاسگزاریم. کلیسای نوتردام پاریس یک میراث جهانی و متعلق به تمام کسانی است که آن را دوست داشتند و به آن علاقه‌مند خواهند ماند.

فیگارو پیام صبح سه شنبه وزیر امورخارجه ایران در پی حادثه آتش سوزی در کلیسای نتردام را منتشر کرد و نوشت: ایران با مردم فرانسه و کاتولیک ها ابزار همدردی می کند. محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در پیامی توییتری نوشته است : " از اینکه بخشی از نتردام بعد از 800 سال جنگ و انقلاب مقاومت ویران شده است غمگین می باشم. با مردم فرانسه و کاتولیک ها ابزار همدردی می کنیم".

 وزیرامورخارجه ایران این محل را بنایی نمادین برای عبادت خدای یکتا که ما را از طریق شاهکار ادبی ویکتور هوگو به همدیگر نزدیک کرده ارزیابی کرده است. رمان بینوایان ویکتور هوگو و " نتردام پاریس" در ایران بسیار طرفدار دارند.

آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران هم هیچ وقت تحسین خود از نویسندگان فرانسوی و بخصوص یکی از این نویسندگان فرانسوی یعنی رومن رولان ( برنده جایزه نوبل ادبیات ) را پنهان نکرده است.