به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از امیدنامه، «محمدرضا عارف»، رئیس فراکسیون امید مجلس، در ضیافت افطاری خانه کارگر با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع)  از نقش موثر خانه کارگر در پیگیری مطالبات کارگران و نقش این تشکل در رویدادهای مهم کشور از جمله انتخابات بویژه حضور تاثیرگذار در شورای عالی اصلاح طلبان قدردانی کرد و گفت:جامعه امروز ما به علل مختلفی چون تحریم ها، دشمنی دشمنان، ناکارآمدی برخی دستگاه های اجرایی و بعضا قوانین دست و پاگیر با مشکلات زیادی از جمله تبعیض، فقر و رکود مواجه است و همگان به وجود این مشکلات و ضرورت حل آن باور دارند.

وی با بیان اینکه رفع بیکاری و رکود نیازمند سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری نیز نیازمند امنیت است،خاطرنشان کرد:اگر همانگونه که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده است، اقتصاد ما تولید محور و درون زا باشد و بتوانیم از بحرانی که پیش روی ماست، عبور کنیم؛ خدمت بسیار بزرگی انجام داده ایم.

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: ایجاد بستری برای  اشتغال پایدار، یکی از مهمترین رسالت دولت در فراهم کردن دسترسی به کار مطمئن‌تر برای رهایی از فقر است و بدون تلاش همراه با بهره‌وری به هیچ وجه حقوق کارگران محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد:اشتغال مولد راهی است برای تولید ثروت که به وسیله آن می‌توان به اهداف سیاست‌های اجتماعی به نحو مطلوب‌تری رسید. متاسفانه این امر مهم و اساسی مورد توجه جدی قرار نگرفته، به طوری که امروز بزرگترین دغدغه نیروی مولد، مقوله اشتغال و امنیت شغلی است.

عارف با بیان اینکه عزت و کرامت انسانی و برقراری امنیت و آرامش نیروی کار در گرو داشتن یک نظام تامین اجتماعی قوی و کارآمد است که از جمله حقوق اساسی انسان‌ها و از تکالیف اصلی دولت‌هاست،گفت:در دولت اصلاحات تلاش قابل توجه‌ای برای استقرار نظام جامع تامین اجتماعی و رفع تنگناهای معیشتی انجام شد که البته انتظار بود دولت بعد از دوران اصلاحات  هم سیاست مدونی در خصوص جامعه کارگری و حل دغدغه‌های آنان اتخاذ می‌کرد و آن مسیر ادامه می یافت تا به شرایط مطلوبی برسیم.

وی بر ضرورت تقویت تشکلهای صنفی کارگران تاکید کرد و گفت: مطالبات به حق قشر کارگر در قالب تشکلهای کارگری بهتر پیگیری می شود به همین دلیل مطمئنا هیچ مسئولی نباید از تکثر تشکل‌های کارگری هراسی داشته باشد چرا که این تشکلها زبان گویای جامعه کارگری هستند و همواره در راستای تقویت ارکان نظام فعالیت کرده‌اند و پلی برای ارتباط بین کارگران و مسئولین و سیاست گذاران می باشند.

محجوب: عارف یکی از فعالترین نمایندگان مجلس است

در این مراسم، علیرضا محجوب،دبیرکل خانه نیز ضمن خیر مقدم به دکتر عارف گفت:علی رغم برخی تبلیغات سوء،آقای عارف یکی از فعالترین نمایندگان مجلس است و با تجربه ای که در حوزه های مختلف از جمله آموزش عالی، فناوری اطلاعات و اقتصاد دارند در مجلس بسیار تاثیرگذار هستند.

وی عارف را فردی ساده زیست و حامی کارگران دانست و گفت:کسانی که با زندگی خصوصی آقای عارف آشنایی دارند ایشان را فردی ساده زیست می دانند.همچنین آقای عارف در انتخابات مجلس دهم با تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان بسیار نقش آفرین بودند.