به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمد باقر نوبخت»، دبیرکل حزب اعتدال و توسعه، در احکامی جداگانه، دوره مسئولیت روسای سازمان ها و کانون های حزب اعتدال و توسعه را تمدید کرد. به گزارش روابط عمومی حزب اعتدال و توسعه، تمدید این احکام در اجرای مواد ۲۰ و ۲۲ اساسنامه و به پیشنهاد "علی جنتی"، معاون هماهنگی امور سازمان‌ها و کانون‌های حزب انجام شده است.

در این احکام، «جعفر شعاعی دیلمی» به عنوان مسئول کانون مهندسان، «مجتبی زینی وند» در کانون فرهنگیان، «مسعود شفیعی» در سازمان جوانان و دانشجویان، «سروش راسخ» در کانون هنرمندان، «پروین داداندیش» در کانون دانشگاهیان، «اردشیر خدایی» در کانون ایلات و عشایر، «سمیرا فعلی» در کانون فعالان اجتماعی، «محمدعلی پاک سرشت» در کانون اصناف و بازرگانان، «مرتضی صادقی» در کانون صنعتگران، «محمدباقر هوشنگی» در کانون پزشکان، «فریده حقیقی ارسی» در سازمان زنان و «محمد شجاع الدینی »به عنوان مسئول کانون کشاورزان و روستاییان باقی ماندند.

اعضای سومین دوره شورای مرکزی در کنگره سراسری حزب اعتدال و توسعه روز دهم آبان‌ماه ۱۳۹۷ برگزار شدند. در این شورا نام شخصیت‌هایی چون «محمدباقر نوبخت»، «محمود واعظی»، «مرتضی بانک»، «فاطمه هاشمی»، «علی جنتی» و «اکبر ترکان» دیده می‌شود.

همچنین روز ۲۵ آبان ماه سال گذشته «محمد باقر نوبخت» با رأی شورای مرکزی بار دیگر به عنوان دبیرکل این تشکل سیاسی انتخاب شد.

در توضیحات شکل گیری حزب اعتدال و توسعه آمده است: این تشکل سیاسی به عنوان یک حزب اعتدالگرای ایرانی در سال ۱۳۷۸ با هدف تجمیع متخصصان و امکانات کشوری برای ارتقا درجه اهمیت، قدرت و ثروت ایران در منطقه و جهان و به دور از بلوک بندی‌های راست و چپ تأسیس شده است.