«سید حسین نقوی حسینی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص "اتهام زنی به ایران در حمله به نفت کش ها در دریای عمان" گفت: آمریکایی ها برای ایجاد تنش علیه جمهوری اسلامی نیاز به 11سپتامبری در منطقه ی ما دارند. 11سپتامبر را خودشان درست کردند و به نتیجه رساندند. در حال حاضر هم به دنبال چنین چیزی هستند زیرا تحریم و خط مذاکراتشان با شکست مواجهه شده  و دنبال بهانه ای هستند که تنش منطقه ای را زیاد کنند و کشور های متحد خود را علیه ایران بسیج سازند لذا یک روز فجیره و روز دیگر نفت کش ها را مطرح می کنند.

او در ادامه بیان کرد: دنیای امروز که دنیای پنهان و بسته ای نیست . لحظه به لحظه رآدآر ها و آواکس های  آمریکا و رادار های کشور های دیگر از صحنه خلیج فارس و دریای عمان فیلم بر داری می کنند و صحنه ها کاملا شفاف است.  هر کس پشت مانیتور اطلاعاتی خود بشیند می تواند ثانیه به ثانیه خلیج فارس را رصد کند تا ببیند که چه کار هایی در آن صورت میگیرد. آن وقت با این شرایط، نفت کش آتش می گیرد و کسی نمی داند چه چیزی از کجا آمده است؟ آیا تیر غیب بوده است؟ امروزه که نمی توان گفت سندی وجود ندارد و شب تیری خورده و حادثه ای رخ داده است.  در دنیای امروز چیز پنهانی وجود ندارد مگر عهد بوق است. فیلم نامبهمی در این خصوص ارایه می کنند و می گویند این اسناد ماست، معلوم است که این ها همه بازی است و ادعای بی اساس است. آمریکا با این ادعای بی اساس به دنبال این است که ایران هراسی را تقویت کنند.

او در خصوص اینکه" گفته شده است خدمه نجات یافته اند اما سپاه پاسدارن آنها را به زور به ساحل ایران اورده است"  بیان کرد: خدمه کشتی ها روس هستند و ایران مناسباتش با روس ها خوب است.

نقوی در مورد اظهار نظر بریتانیا در حادثه نفت کش گفت: از انگلستان توقع نداریم اظهار نظر علیه امریکا کند. انگلیس و امریکا در نظام سرمایه داری با هم متحد هستند. اما همه کشور های مستقل این موضوع را محکوم و ادعای امریکایی ها را رد کردند.

نقوی حسینی  درمورد اینکه ایا این اتفاق بهانه ای برای جنگ علیه ایران تلقی می شود" بیان کرد: امریکا تلاش می کند بهانه ای بیایند تا منطقه را علیه ایران به اشوب بکشد نه اینکه خود به میدان اید، امریکا مرد جنگ نیست و جرات هم نمی کند . اما بامهره هایی که در منطقه دارند دست به ناامنی می زنند. امریکایی ها به دنبال یک صدام دیگری در منطقه هستند.