به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، مخالفان ونزوئلا قرار است با نمایندگان نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور در بارباوس در نروژ دیدار و گفت‌وگو کنند.

این دیدار با وساطت دولت نروژ برای حل و فصل بحران کنونی در ونزوئلا انجام خواهد شد.

براساس این گزارش، خوان گوایدو رهبر مخالفان که این روزها اقداماتش برای سرنگونی مادورو با شکست مواجه شده است می‌گوید که هرگونه مذاکره‌ای باید منجر به راه حلی برای حل و فصل بحران شود و نباید باعث خرید وقت از سوی دولت کاراکاس شود.

دفتر گوایدو در بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد، مردم ونزوئلا، متحدان ما و اجهان نیاز به یک پروسه انتخاباتی که باعث عبور از بحران شود و آینده‌ای سازنده رقم بزند را خواستار هستند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مردم ونزوئلا سال 2018 میلادی در یک انتخابات دموکراتیک به نیکلاس مادورو رای داده‌اند.

رویترز نوشت: علیرغم اعلام مذاکره اما هنوز تاریخ آن اعلام نشده است.

رویترز می‌گوید که مخالفان در ماه ژوئن آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده بودند.

نیکلاس مادورو روز جمعه از مذاکرات مورد حمایت نروژ دفاع کرد اما خوان گوایدو در همان روز گفته بود امروز زمان مناسبی برای مذاکره نیست و مادورو را به نقض حقوق بشر و دیکتاتوری متهم کرده بود.

بعد از امتناع آمریکا از پذیرش مشروعیت ریاست جمهوری شش ساله نیکلاس مادورو که به تازگی آغاز شده، گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا خود را به صورت غیرقانونی رئیس جمهور این کشور خواند و با حمایت مستقیم آمریکا و چند کشور دیگر دست به اقداماتی از جمله کودتا و جلب حمایت نظامیان علیه مادورو زد که همگی آنها تا کنون شکست خورده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: