به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «آیت‌الله کاظم صدیقی»، امام جمعه موقت تهران، در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: انسانی که مسافر است و سفر او سفر ابدیت است قطعا این سفر معمولی نیست و سفری به سوی مرگ است و مرگ آغاز ابدیت است و لقاء پروردگار است یعنی سفری که بازگشتی ندارد.

آیت‌الله صدیقی خاطرنشان کرد: هدایت انسان را برای سفر ابد آماده می‌کند و آن چیزی که لازمه زندگی بعد از این عالم است در اختیار ما قرار می‌دهد.

وی گفت: نعمت‌های خدا بی‌اندازه است و نعمت‌ها بی‌منت دراختیار ما قرار داده شده است، اما دو نعمت در قرآن به آن توجه شده است یکی نعمت رسالت یعنی خدا بعثت پیامبر و مشعلداری و راهبری پیامبر را بر مومنین منت داده است و این منت مخصوص مومنین است نه همه بشریت.

صدیقی خاطرنشان کرد: ما باید توفیقات و هدایت‌های الهی را متوجه باشیم و شکرگزار باشیم و جمله اهدنا الصراط المستقیم را با توجه بخوانیم و هدایت را کافی ندانیم بلکه بصیرت و معرفت می‌خواهیم یعنی نه تنها ثبات قدم بلکه ازدیاد هدایت و بصیرت را با این آیه می‌خواهیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر عایدی شامل مالیات بر ثروت، املاک، خودرو، سکه، ارز است که لایحه آن در حال ارسال به دولت است و بر همه اشکال درآمد‌های بادآورده باید مالیات بست.

آیت الله صدیقی: افزود: مسائل امروز کشور ما به نقض عهد آمریکا و رسوایی آنها بازمی گردد. واشنگتن با اینکه از ابتدا می دانست که  برجام  نافرجام، متوازن و همچنین خسارت‌بار است، اما با این حال آنرا نقض کرد. البته تحریم ها از دوران اوباما و پیش از  نقض توافق هسته ای ازسوی آمریکا وجود داشت و در زمان ترامپ هم ادامه پیدا کرد. مقام معظم رهبری این علمدار عزت و شرف بین المللی در مورد این موضوع گفتند که اگر آن‌ها برجام را پاره کنند ما آتش میزنیم، حالا با این صلابت، اقتدار و عزت‌ای که کانون و محور مقاومت بین المللی است این جریان همیشه قول و فعل دارند. با گذشت یک سال از بدعهدی های اروپایی ها هم اکنون شاهد تبعیت آنها از آمریکا هستیم و می بینیم که چطور از تحریم های ظالمانه واشنگتن علیه تهران حمایت می کنند. این چه اقتدار و حکمتی است که  ابتدا دور هم می نشینند و توافق می کنند ولی بعد آنرا اجرا نکرده و به تعهداتشان عمل نمی کنند؟

وی بیان کرد: از دو ماه فرصت تهران به اروپا برای عمل به تعهدات برجامی آنها گذشته است و به فضل الهی امروز مسئولین کشور متفق القولند که تعهدات بر جامعه را کاهش بدهند، به این کاهش هم البته در چارچوب برجام طبق ماده ۲۶ و ۳۶ است که اگر طرف‌های قرارداد نقض کردند این اجازه به آن طرف هم داده شده است که در تعهدات خودش تجدیدنظر کند. مسئولین متفق هستند که مسئله غنی‌سازی ایران را تا ۲۰ درصد بالا ببرند و هر مقدار که لازم داریم و ما ملاحظه‌ای هیچ کسی را نخواهیم کرد.