به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، پس از انتشار خبر اعزام دومین ناو جنگی انگلیس به منطقه خلیج فارس، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس گفت: ما به طور روشن به ایران اعلام کرده ایم که قصد افزایش تنش با این کشور را نداریم.

وی افزود: ما امنیت دریانوردی را خیلی جدی می گیریم. اینها مسوولیت‌های ابتدایی ما برای حفاظت از کشتیرانی انگلیس است. هانت بابیان اینکه در تمام مدت تحولات را دنبال می کند و افزود: با توجه به شرایط موجود واکنش ها با دقت و حساب شده است.

انگلیس به بهانه آنچه نگرانی از اقدام تلافی جویانه ایران در رفت و آمد کشتی‌های تجاری تجاری اش در تنگه هرمز می نامد دومین ناو جنگی خود را به منطقه خلیج فارس اعزام خواهد کرد.

اسکای نیوز گزارش داد ناو شکن اچ ام اس دانکن قرار است طی روزهای آینده پس از پایان رزمایش مشترک نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی در دریای سیاه راهی منطقه خلیج فارس شود.

این شبکه خبری افزود که این ناو جنگی قرار نیست جزوی از ائتلاف پیشنهادی واشنگتن در منطقه باشد. وزارت دفاع انگلیس در این باره توضیح بیشتری نداده است، اما گفته می‌شود که سفر این ناو به منطقه خلیج فارس از قبل در برنامه‌های ناوشکن دانکن بوده است.

وی مدعی شد که توقیف نفتکش گریس یک به مقصد سوریه بوده است ارتباطی با ایران ندارد.

هانت افزود: به دنبال راهی برای حل این مساله هستیم که تحریم ها علیه سوریه نقض نشود.