به گزارش گروه سیاسی برنا، متن پیام به شرح زیر است:

«أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ

"به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل گردیده، اجازه جهاد داده شده است چرا که مورد ستم قرار گرفته اند و خدا بر یاری آن‌ها تواناست."

خبر شهادت مظلومانه دلیر مردان و رزمندگان عشایر منگور از اصحاب باوفای انقلاب اسلامی به دست تروریست‌ها و مزدوران کوردل، موجب تالم و تأثر فراوان گردید.

شهادت همزمان سردار شهید کردستان ناصر کاظمی و شهدای عزیز و بزرگ منگور در سال ۶۱ در بادین‌آباد پیرانشهر میثاقی مقدس بین پاسداران و رزمندگان منگوری ایجاد کرد که تا به حال و آینده ادامه خواهد داشت.

اینجانب که در دوران دفاع مقدس افتخار همرزمی با رزمندگان منگوری در پیرانشهر و مهاباد را داشتم همواره بر این دوران به‌عنوان دوران پرافتخار نظام جمهوری اسلامی می‌نگرم.

جمهوری اسلامی مجاهدت‌های عشایر منگور و مبارزات مخلصانه شهدای منگور"حسین پاپیری، امین عشایری، کهنه پیران، ماموستا ملارضا شیخ رشیدی و شهید محمدامین احمدی (رئیس عشیره منگور) و..." از فرماندهان ایل منگور را به‌عنوان برگی مقدس از تاریخ دفاع مقدس فراموش نخواهد کرد.

اینجانب، این حادثه تروریستی و شهادت مظلومانه همرزمانم برادران؛ سردارشهید سرتیپ دوم پاسدار حاصل احمدی، ستار بیروتی و امید مولازاده را به ملت شریف کردستان و به ویژه مردم شهیدپرور پیرانشهر تسلیت گفته، از خداوند متعال برای شهدای این حادثه، علو درجات و همنشینی با سالار شهیدان و برای بازماندگان معزز آن‌ها صبر و شکیبایی، مسئلت دارم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور 

سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی»