به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «علیرضا رحیمی»، نماینده مردم تهران در مجلس، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: سوالی که روز گذشته از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح کردم از موضع نماینده مرم تهران بود و نه عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته همکاران تذکر ماده (75) دادند، یکی از این تذکرات که توسط آقای قاضی‌پور مطرح شد برخی از صحبت‌های من را در این تذکر تحریف کردند و اعلام کردند که روز گذشته به سپاه حمله کردم و سپاه را تضعیف کردم در صورتی که این برداشت نادرستی از سوال من است.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تضعیف شدنی است و نه کسی در مجلس مخالف آن است، ما مخالف استانداردهای دوگانه هستیم، سپاه پاسداران همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمود نور چشم کشور است و در حوزه امنیت، دفاع از آرمان‌های انقلاب، کارنامه درخشان و روشنی دارد.

رحیمی افزود: نه تنها صحبت‌های من در مسیر تخریب سپاه نبود بلکه به جهت صیانت‌بخشی به سپاه پاسداران بود، اگر فیلم محرمانه‌ای در سازمان اطلاعات سپاه تهیه می‌شود، این سپاه است که باید بر آن اشرافیت داشته و اگر در صحن مطرح می‌شود علیه نماینده شکایت کند، شما یا نسبت به اطلاعات خود حساس هستید و یا حساس نیستید. اگر غفلتی صورت گرفته آن را جبران کنید.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال روز گذشته من متوجه سپاه بود اما به دلیل نقص قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس به نماینده اجازه داده نمی‌شود تا از سپاه، بانک مرکزی و صدا و سیما سوال کند، مجبور هستیم دستگاه‌های متناظر را در دولت پیدا کنیم و سوال خود را از این دستگاه بپرسیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امیرحاتمی توضیحاتی را مکتوب از سپاه دریافت و در اینجا قرائت کرد، این توضیحات قانع‌کننده نبود اما من به رأی گذاشتن سوال را به نفع مصالح کشور ندانستم اما رسانه‌ها اعلام کردند که رحیمی قانع شده است. یک کلمه اعلام نکردم که قانع شده‌ام بلکه گفتم سوال را به رأی نمی‌گذارم و آن را به مصلحت نمی‌دانم.

رحیمی گفت: تعجب می‌کنم از برخی همکاران که صحن مجلس را با برخی فضاهای دیگر مشتبه می‌دانند، آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص است و اگر نماینده‌ای به نماینده دیگر نسبت خلاف بدهد و یا آن را تحریف کند ماده (75) به رئیس جلسه اجازه در اختیار قرار دادن زمان به نماینده را داده است.

وی افزود: روز گذشته سوالی را از آقای رئیسی، رئیس قوه قضائیه سوالی را در خصوص دو تابعیتی‌ها مطرح کردم، شما چرا ناراحت شده‌اید. شما که تحول را وارد قوه قضائیه کرده‌اید ظرفیت دادستان کل کشور را فعال کنید تا اگر در کشور یک نفر به رئیس قوه اعلام کرد تابعیت انگلیسی دارد و به دروغ این خبر را در سراسر کشور منتشر کردند، دادستان کل کشور بلافاصله ورود کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال من از رئیس قوه قضائیه این بود که اگر یک نفر نسبت دروغ را به رئیس قوه قضائیه نیز می‌داد، آیا دادستان سکوت می‌کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی تحریفات در خصوص جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح شد، لیست صد نفره دوتابعیتی‌ها توسط هیأت تحقیق و تفحص به ریاست آقای جواد کریمی قدوسی تهیه شد که 70 درصد این لیست توسط وزارت اطلاعات تکذیب شد، دستگاه‌های دیگر مانند وزارت نفت، جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها در کمال تعجب مانده بودند که این لیست از کجای نظام جمهوری اسلامی تهیه شده و به زور افراد را متهم به دوتابعیتی بودن می‌کنند.

رحیمی افزود: حتی در جلسه که آقای کریمی قدوسی گزارش آن را ارائه می‌کند با معاونت ضدجاسوسی وزارت در حضور وزیر اطلاعات آقای کریمی قدوسی جلسه را به تنش کشاندند، اینکه رئیس جمهور تابعیت اسکاتلند دارد، به عنوان یک دروغ بزرگ شما و دوستان شما در تلویزیون مطرح کردید، آقای کواکبیان نقشی در این ماجرا نداشت.

وی بیان کرد: روز گذشته از شبکه خاکستری نام بردم، به همه دلسوزان نظام هشدار می‌دهم، خانواده‌ای نیست که در این کشور برای نظام هزینه نداده باشد، همه نمایندگان مجلس دلسوز و امین مردم هستند، شبکه خاکستری همان کندوی نفوذی است که آقای کریمی قدوسی به غلط آدرس آن را دادند و به اسم انقلابی‌گری قصد دارند فاتحه جمهوریت نظام را بخوانند، نفوذ را علاوه بر وزارت خارجه در صدا و سیما، در حوزه علمیه و سایر محل‌ها بررسی کنید و مشاهده کنید که در آنجا نیز نفوذی وجود دارد یا خیر.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان که غالباً از گروه پایداری نیز هستند علیه من به عنوان عضو هیأت رئیسه شکایت کردند که خلاف شئون هیأت رئیسه عمل کرده‌اند، من به عنوان عضو هیأت رئیسه سوال خود را مطرح نکردم، سال گذشته نیز از آقای مطهری و وکیلی به دلیل دیدار با آقای خاتمی شکایت کردید، شکایت شما رأی لازم را کسب نکرد. افتخار می‌کنم که نماینده تهران هست و عطشی برای هیأت رئیسه و مجلس ندارم.

کریمی قدوسی نیز در اخطاری با استناد به اصل 75 قانون اساسی عنوان کرد: نظام اسلامی امروز از صبر راهبردی خارج شده و وارد اقدامات راهبردی شده است. دوگانه یا جنگ یا صلح با حکمت رهبر معظم انقلاب به گزینه نه جنگ و نه مذاکره، بلکه مقاومت تبدیل شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریان انقلابی تفنگدار در عرشه کشتی انگلیس که در حمایت و اسکورت ناو سلطنتی است، آن را تسخیر می کند. بسیجیان انقلابی به کندوی نفوذ، نفوذ کرده در حال قلع و قمع نفوذیان هستند. زمانی که جریان نفوذ ضربه می بیند، ملکه آن فرار می کند و سربازانش دیوانه می شوند و به هر کسی حمله می کنند و زهر خود را می ریزند.

وی ادامه داد: کندویی از نفوذ در این کشور به تدریج شکل گرفته و ملت باید بدانند که تمام مصیبت های امروز کشور در این کندو مدیریت می شود که این کندو، کندوی جریان غرب گرا و نفوذ است تا به ملکه این کندو حمله نکنید، سربازان نخواهند گذاشت که وضع شما بهبود یابد و از شر این جریان غرب گرا راحت شوید.

کریمی قدوسی علت حملات به مواضع و سوالات خود و نمایندگان انقلابی را حمله به ملکه نفوذ دانست و عنوان کرد: این نیش ها قابل تحمل و شیرین است.

وی یادآور شد: دیروز در پس سوال 27 نفر از نمایندگان مجلس از وزیر دفاع درخصوص یکی از این افشاگری ها درباره کندوهای نفوذ و بحث دوتابعیتی ها، وزیر دفاع به مجلس آمد و 5 مرتبه علیرضا رحیمی نماینده سوال کننده نام من را مطرح کرد و سوال رسمی من از وزیر امور خارجه که درباره نفوذ در تیم مذاکره کننده هسته ای و نقش دری اصفهانی در این تیم بود و همچنین درخصوص اظهاراتم درخصوص دوتابعیتی بودن رئیس جمهور بیان کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر اسمی از یک نفوذی و دوتابعیتی برده شد، سوال این است که ما با چه قدرتی این کار را انجام دادیم؟ طرح بررسی دوتابعیتی ها را مجلس به تصویب رساند و رأی هیات تحقیق و تفحص از سوی رئیس مجلس به من ابلاغ شد و کار تحقیق و تفحص بدین ترتیب آغاز شد.

وی بیان کرد: پس از این با وزیر اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و وزیر امور خارجه نشست هایی داشتیم که هر کس دوتابعیتی است را احصا کنیم و حدود یک سال روی این موضوع کار کردیم. گزارش این مهم را در کمیسیون امنیت ملی قرائت کردیم. در همانجا لیستی به پیوست این گزارش به کمیسیون ارائه شد و من در آنجا گفتم که این لیست را نباید منتشر کرد چرا که جامعه پذیرش شنیدن این اسامی را ندارد.

کریمی قدوسی افزود: برخی آقایان در همان جلسه از جمله آقای کواکبیان اصرار کردند که اسامی قرائت شود. با اصرار عزیزان، آقای جمالی نوبندگانی اسامی این یکصد نفر را قرائت کرد. پس از آن هم بنده عنوان کردم که مصلحت نیست این اسامی از کمیسیون به بیرون درز کند، اما همین آقای رحیمی پس از این جلسه مصاحبه و عنوان کردند که نام آقای روحانی در این لیست بوده است.

وی با بیان اینکه این لیست از یک میلیون و 200 دوتابعیتی در دستگاه های مختلف حاصل شده است، افزود: نهایتاً از میان این اسامی دو لیست به رنگ و سبز و آبی تهیه و گزارش آن در صحن قرائت شد. این اسامی را شخصاً به دادستان کل کشور و معاون قوه قضائیه تحویل دادم که این افراد براساس قانون دوتابعیتی هستند. از سوی دیگر آقایان مدام مصاحبه می کردند که کریمی قدوسی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای رحیمی دیگری دو روز پیش در برنامه ای  صبحگاهی که از شبکه 3 رسانه ملی پخش می شد، عنوان کرد که کریمی قدوسی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی و آقای ظریف جاسوس است. من از ایشان درخواست می کنم که مذاکرات کمیسیون را استماع کند که من درخواست کردم این لیست به بیرون درز نکند که بعد بروید چنین حرف هایی بزنید و کریمی قدوسی را متهم کنید که جد و آبادش افغانی است! چون گفته است آقای رئیس جمهور دوتابعیتی است.

کریمی قدوسی در پاسخ به این سوال دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که از وی پرسید آیا چنین سخنی را مطرح کرده اید؟ گفت: من به هیچ عنوان چنین چیزی را نگفتم، بلکه آقای رحیمی و دیگران بودند که مصاحبه کردند. بسیاری از نمایندگان از جمله آقای قاضی پور به من مراجعه کردند که لیست دوتابعیتی ها را در اختیار آنها قرار دهم ولی چنین کاری را نیز انجام ندادم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، ثبت احوال، سپاه و شورای نگهبان درخواست دارم که اگر یک سند در تایید اتهاماتی که آقای رحیمی به بنده زدند، وجود داشت ایشان این سند را در صداوسیما پخش کند، در غیر این صورت صداوسیما باید این مذاکرات من راه به صوت کامل پخش کند.

وی ادامه داد: اگر دستگاه های داخلی چنین کاری نکردند، من از دولت افغانستان درخواست می کنم که اگر من رگه و ریشه ای از کشور افغانستان داشتم، عنوان شود. آقای رئیس مجلس شما هم مسئولید و این حقوق کسانی است که به من رآی داده اند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: لیست پخش نشده اسامی دوتابعیتی ها با توجه به ظرفیتی که آقایان به وجود آوردند را در اختیار رسانه ها قرار می دهم تا پیگیری های لازم انجام بگیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: