به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، اولین بار وحید یامین پور از حامیان سعید جلیلی بود که با یک توئیت سوالی، خبر دیدار احمدی نژاد و قالیباف را منتشر کرد.

این توئیت اگرچه در جبهه اصلاح طلبان بازخوردهای زیادی داشت اما در واقع به نظر می رسید جامعه هدف آن نه اصلاح طلبان که اتفاقا اصولگرایان بودند. دیدار احمدی نژاد و قالیباف از آنجایی جنجالی است که این دو نفر در دوران ریاست جمهوری و شهرداری اختلافات زیادی باهم داشتند، این البته موضوع پنهانی نبود تا جایی که قالیباف در مناظره های انتخابات سال ۹۶ هم به آنها اشاره کرد.

حالا شش سال پس از پایان ریاست جمهوری احمدی نژاد و دو سال از پایان شهرداری قالیباف ناگهان خبر می رسد این دو نفر باهم دیدار کرده اند. طبعا پس از انتشار این خبر واکنش های متفاوتی از جبهه اصولگرایان هم دیده شد اما این خبر کوتاه می تواند نشانگر اختلافی باشد که در جبهه اصولگرایان و بین حامیان دو چهره مطرح این جبهه وجود دارد. کافیست بدانید وقتی سعید جلیلی متوجه شد در جمنا صاحب اکثریت نیست از کاندیداتوری انصراف داد، این انصراف البته با دلخوری همراه بود تا جایی که همان زمان تحلیلگران گفتند که سعید جلیلی به دنبال طیف جدیدی در جبهه بندی سیاسی است.

قالیباف هم پس از اینکه مجبور شد با نظر جمنا از انتخابات ریاست جمهوری انصراف دهد، در علن ناراحتی خود را ابراز کرد. او این روزها به دنبال تشکیل نواصولگرایی است تا از قید و بند اصولگرایان سنتی خلاص شود.

حالا چرا انتشار خبر دیدار احمدی نژاد و قالیباف مهم است؟ اگرچه در یک سو پایگاه رای محدود احمدی نژاد مهم است اما رفتارهای رئیس جمهور پیشین در دو سال گذشته خارج از قواعد سیاسی جمهوری اسلامی بوده به همین دلیل وجهه او بین اصولگرایان کاملا مخدوش شده است، پس دیدار با احمدی نژاد نه تنها به سبد رای کسی اضافه نمی کند که اتفاقا باعث کاهش می شود به همین دلیل هم حامیان سعید جلیلی در آستانه انتخابات مجلس از این خبر نهایت بهره را بردند تا رقیب را در روزهای پیش رو منفعل کنند.