به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدرضا عارف» رئیس مجمع نمایندگان تهران، به مناسبت روز خبرنگار در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «در آستانه روز خبرنگار توفیقی دست داد تا با حضور در تعدادی از رسانه‌ها با خبرنگاران عزیز و اصحاب رسانه دیداری داشته باشم. در تاریخ پرفراز و نشیب کشور ما یعنی از زمان مشروطیت تاکنون، رسانه‌ها یکی از ارکان اصلی تحولات در جامعه محسوب می‌شوند که البته خبرنگاران مستقل و حریت‌طلب همیشه با محدودیت‌ها و برخوردهای صاحبان قدرت مواجه بوده‌اند. نباید حاکمان به دنبال استفاده ابزاری از خبرنگاران باشند چراکه خبرنگاری که ذوب در قدرت شود، دیگر نمی‌تواند کژی‌ها و نارسایی‌های جامعه خودش را ببیند و آنها را بازگو کند. از طرفی خبرنگار مسئولیت‌پذیر که در قبال جامعه‌ی خود مسئول است باید تصویر درستی از جامعه را به تصویر بکشد. در شرایط فعلی هیچکس منکر مشکلاتی که بخاطر برخی سوء مدیریت‌ها، جنگ تمام عیار اقتصادی و نیز عدم تحقق برخی وعده‌ها در کشور وجود دارد نیست، اما تشدید ناامیدی که در بخشهایی از جامعه حاکم است نمی‌تواند سیاست درستی باشد.
به عنوان دوستدار خبرنگاران پر زحمت کشورمان از همه آنان و اصحاب رسانه می‌خواهم در حاکمیت فضای آرامش، عقلانیت و امید در کشور بیش از گذشته تلاش کنند. فضای فکری و روانی جامعه باید آرام و بدون تنش باشد و رسانه‌ها در کنار مسئولان کشور در  آرام نگه‌داشتن این فضا نقش مهمی دارند.
امروز که با خبرنگاران عزیز همکلام شدم انتظار داشتم این عزیزان مطالبات صنفی خود را مطرح کنند، اما عمده مطالب مطرح‌شده حول محور مسایل روز کشور بود؛ که نشان از دغدغه‌مندی خبرنگاران محترم دارد. آرزو می‌کنم هیچ خبرنگاری به دلیل انجام وظیفه و رسالت شغلی خود با حبس و زندان و محدودیت روبه‌رو نشود.
زیبنده نبود در آستانه روز خبرنگار بجای رفع محدودیت از تعدای از فعالان رسانه‌ای خبر قطعیت محکومیت یکی از خبرنگاران عزیز را شاهد باشیم.
بار دیگر روزخبرنگار را به همه خبرنگاران متعهد، دلسوز و دیگر مسئولین و زحمتکشان رسانه‌ای کشور تبریک می‌گویم و یاد و خاطره شهدای رسانه را گرامی می‌دارم و توفیق این قشر زحمتکش جامعه را در انجام رسالت خطیرشان از پروردگار متعال خواستارم.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: