به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «آیت‌الله محمد یزدی»، چند روز پیش در دیدار با دادستان‌های کشور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: «نباید اجازه دهیم افراد سودجو به مجلس شورای اسلامی راه یابند زیرا برخی نمایندگان به این امید وارد مجلس می‌شوند که با اعمال فشار به وزرا، رشوه‌خواری کنند. نباید به‌خاطر خوشامد یا بدآمد کسی از قانون و شرع بگذریم؛ ما باید از ورود سودجویان به مجلس جلوگیری کنیم و بدانیم عناوینی که داریم و مناصبی که در آن قرار گرفته‌ایم، گذراست.»

«ابوالفضل ابوترابی»، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس، درباره این اظهارات و ادعای اخیر خود در این باره به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: برخی نمایندگان که به مجلس ورود می‌کنند، به‌لحاظ پائین بودن حقوق‌شان به دنبال انتقالی به وزارتخانه‌ها هستند. 

او ادامه داد: برخی نمایندگان در مجلس نهم و دهم آپارتمان‌هایی با 287 متر به مبلغ 8میلیون و 100 دریافت کرده بودند آن‌هم با پرداختی به این صورت؛ 20 درصد نقد و مابقی به صورت اقساط خب اینها دیگر نمی‌توانند نظارت داشته باشند. خلا قانونی در تعارض منافع داریم. این یک نوع رشوه‌ای بوده که در قانون دیده نشده است. نماینده یک قاضی سیاسی است و باید بر دولت نظارت کند. اگر خودش وام‌دار دولت شد دیگر نمی‌تواند ناظر باشد.

ابوترابی «در پاسخ به اینکه چرا اسامی را منتشر نمی‌کنید؟ گفت: به موقع اسامی نمایندگان در مجلس نهم و دهم را اعلام می‌کنم.

این نماینده مجلس با بیان این جمله که «این اقدام ربطی به رد صلاحیت‌ها ندارد» گفت: این امر  کاری به طیف سیاسی خاصی ندارد. در ابتدا ادم‌های خوبی هستند اما وقتی در این فضا قرار می‌گیرند، باورشان نمی‌شود که چه وضعیتی را پیش آورده‌اند. در ماده چهار اعاده اموال نامشروع، رانت برای اولین بار قانون‌گذاری شده و این مشمول همین افراد می‌شود. به زودی و به موقع اسامی این افراد را اعلام می‌کنم.