به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه در پایان نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری در سالن شهید جعفرازده مدیریت و برنامه ریزی استان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سیاق ستاد اقتصاد مقاومتی به گونه ای است که، سیاست ها را به صورت برنامه ، برنامه ها را به صورت طرح و طرحها را به پروژه تبدیل می کند، تا برای هر پروژه، مدیری تعیین شود و بدانیم چه کسی چه کاری را باید دنبال کند و چه کسی باید پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد : در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری مصوبه ای در خصوص توسعه شبکه حمل و نقل ریلی به تصویب رسید که بر اساس آن این استان با کمتر از ۱۰۰ کیلومتر می تواند به شبکه سراسری ریلی ملی و حتی بین المللی متصل شود.

به گفته وی، این طرح خوشبختانه یکی از طرحهای مصوب قانون بودجه کشور است و در اولویت های اقتصادی مقاومتی نیز بوده است که مقرر شده است تا پایان سال آتی و  یا بهار سال ۱۴۰۰ پیش بینی می شود شهرکرد به عنوان مرکز چهارمحال و بختیاری به شبکه ریلی سراسری وصل شود.

وی تصریح کرد : یکی از مسائل این استان، وجود نقاط حادثه خیز است و با توجه طرح های جاده ای اکنون در این استان در حال اجراست ، که در ستاد اقتصادی مصوب شد جاده های چهارمحال و بختیاری به پایان برسد و تکمیل شود.  

رئیس سازمان برنامه و بودجه یکی دیگر از مسائل مطرح شده در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری را مساله آب عنوان کرد و گفت : در خصوص تامین آب شرب در استان نیز در این ستاد تصمیمات متناسب اتخاذ شده است.

او اظهار کرد: دولت نگاه ویژه ای به نیازمندان دارد که در این راستا تفاهمنامه ای برای ساخت و احداث دو هزار واحد مسکونی بین سازمان برنامه بودجه ، استانداری چهارمحال و بختیاری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسید.

نوبخت یادآور شد: ستاد اقتصاد مقاومتی متفاوت از شورای برنامه ریزی استان است که امکان مصوبه و ابلاغ دارد و همه اختیاراتی که فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در مرکز دارد می تواند در استانها نیز استفاده کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: