«مسعود پزشکیان»، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در پاسخ به این سوال که «چرا مجلس قانونی در صورت تخلف نمایندگان ندارد» گفت: مجلس قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را دارد اما این قانون دارای نقص‌هایی است. اختیاراتی که باید برای برخورد وجود داشته باشد، وجود ندارد. تا زمانی که شفافیت در روند داده ها چه مالی یا چه سیاسی_ جناحی درست نشود،  هم می‌شود آدم‌هایی را به جرم اینکه خوردند و بردند متهم کرد و هم می‌توان با آدم‌هایی که خوردند و بردند، کاری نداشت.

او با اشاره‌ای کوتاه به بحث خصوصی‌سازی بیان کرد: در خصوصی‌سازی فردی را گرفتند که غیرقابل انعطاف‌ترین آدم بود چرا؟ چون معامله نکرده او را گرفتند و محاکمه کردند و او را دادگاهی نکردند. باید دادگاه تشکیل شود و زمانی که محکوم شد حکم اجرا کنند نه اینکه او را ببرند زندان و بگویند مجرم است.

پزشکیان خطاب به دستگاه قضایی گفت: اگر فردی مجرم است محاکمه و حکم صادر کنید نه اینکه به اداره‌اش بگویید بازنشسته‌اش کند و از آن طرف او را به زندان ببرید، شما که اطلاعات دارید و همه چیز در دست‌تان است او را به دادگاه ببرید و محاکمه را شفاف و علنی انجام دهید تا مردم بدانند آن آدم دزد و خلافکار بوده و زد و بند داشته است. 

نایب رئیس مجلس مطرح کرد: باید اینها را شفاف گفت نه اینکه در جامعه بدمیم که اینها خلافکار و دزد هستند و مردم هم بگویند، دزد را گرفتند.

او در خصوص دو نماینده متهم به فساد در بازار خودرو گفت: من هنوز قبول ندارم این نمایندگان تخلف کرده‌اند. اگر تخلف کرده‌اند محاکمه کنند. به این دو نماینده اتهام زده شده و در اتهام نباید آبروی کسی را برود باید در دادگاه علنی محاکمه شود و طبق قانون هر چه شد، اقدام کنند.

نماینده مردم تبریز گفت: باید وحدت و انسجام درست شود. دعوای بین قوا سم است. اینطور نیست که آنها پاک باشند و ما فاسد! ما مثل هم هستیم و عیب‌های ما باهم زیاد فرقی ندارد.

خبرنگار: رستمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: