«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص «لایحه شفافیت» گفت: یکی از لوایح مهمی که پس از کارشناسی مفصل در حوزه های مختلف و در دولت به تصویب رسید، لایحه شفافیت است. دولت از اول به دنبال شفافیت بوده و بارها رئیس جمهور و اعضای دولت نسبت به این موضوع و پیگیری شفافیت، اظهارنظر کرده‌اند.

او در ادامه بیان کرد: لایحه ای که تهیه شده نهایی و تقدیم مجلس شد. در انتظار هستیم این لایحه تبدیل به قانون شود. احکام این قانونِ مفصل است و می تواند فصل جدیدی از موضوع شفافیت در کشور را ایجاد و باعث ارتقا سطح اعتماد مردم به مسئولان کشور و حاکمیت شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: از بین 22 لایحه‌ای که قبلا توضیح داده بودم، یکی از لوایحی که تقاضای اولویت از مجلس داده ایم، لایحه شفافیت است. با توجه به مدت باقیمانده از مجلس قطعا نمایندگان نمی‌رسند به 84 لایحه‌ای که دارند، رسیدگی کنند. اما بسیار امیدوار هستیم لایحه شفافیت در این مجلس تصویب و به تائید شورای نگهبان برسد و دولت هم اجرای آن را شروع کند.

او بیان کرد: دولت در راستای شفافیت با همین قوانین موجود کارهای قابل توجهی انجام داده و مصوبات قابل توجهی داشته است. دولت معتقد است که کارگزاران باید در اتاق شیشه‌ای بوده و مردم شاهد اقدامات آنها باشند اما قوانین موجود کفایت این کار را نمی کند.

امیری گفت: یکی از دلایلی که دولت لایحه شفافیت را تهیه و به مجلس تقدیم کرد این بود که موضوع شفافیت در همه سطوح در کشور و در سه قوه اجرا شود. مطمئنا تصویب و اجرای لایحه شفافیت می‌تواند سطح اعتماد مردم را بالا ببرد. دولت دنبال موضوع شفافیت است.

خبرنگار: رستمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: