به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، این تمرینات در قالب برنامه فرصت های عملیاتی ناتو و با حضور گروهان شناسایی و چند فروند بالگرد نظامی میگ -17 ارتش جمهوری آذربایجان برگزار شد.

ارزیابی گروهان شناسایی ارتش جمهوری آذربایجان ازسوی تیم ارزیابی چند ملیتی متشکل از ناظران فرماندهی نیروی زمینی ناتو و ارزیابی تمرینات بالگردهای نظامی از سوی نمایندگان نیروی هوایی این سازمان بین المللی نظامی انجام گرفت.

هدف از برگزاری این تمرینات نظامی، ارزیابی آماده باش رزمی، فعالیت و مطابقت سطح تجهیز واحد های نظامی ارتش جمهوری آذربایجان با استانداردهای ناتو برای مشارکت در برنامه  فرصت های عملیاتی این سازمان اعلام شده است.

ارتش جمهوری آذربایجان در جریان این تمرینات و در قالب برنامه فرصت های عملیاتی ناتو برای نخستین بار فعالیت مشترک عملی واحدهای نیروی زمینی و نیروی هوایی را اجرا کرد.

در این گزارش به مدت برگزاری این تمرینات نظامی اشاره ای نشده است.

 روابط جمهوری آذربایجان و ناتو از سال 1994 میلادی آغاز شده و دو طرف در حوزه های مختلف از جمله آموزش نظامیان آذربایجانی براساس استانداردهای ناتو ، عملیات مین زدایی در برخی مناطق جمهوری آذربایجان و مشارکت در عملیات حفاظت صلح در افغانستان، همکاری می کنند.

ماموریت گروه نظامی 120 نفره جمهوری آذربایجان در قالب ناتو از ماه نوامبر سال 2002 در افغانستان شروع شده و همچنان ادامه دارد.

گروهی از نظامیان جمهوری آذربایجان نیز پیشتر ماموریت های نظامی در قالب ناتو در عراق و کوزوو داشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: