به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از فارس، حمله به تأسیسات نفتی «آرامکو» تازه‌ترین اتفاقی است که آشفتگی‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را به نمایش گذاشته است. 

در حالی که پنتاگون امروز پنجشنبه گفته نمی‌خواهد زودتر از تحقیقات عربستان سعودی درباره عاملان این حمله اظهارنظر کند، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرده که «کاملاً واضح» است که ایران عامل حمله بوده است. 

«جاناتان هافمن»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حمله به تأسیسات نفت سعودی از ایران انجام شده گفت: «ما تا وقتی که ارزیابی‌های سعودی‌ها تکمیل شود و آنها آن را اعلام کنند منتظر می‌مانیم.»

سخنگوی پنتاگون در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد دولت آمریکا نمی‌خواهد زودتر از تحقیقات عربستان سعودی درباره عاملان حمله به «آرامکو» اظهارنظر کند. وی گفت: «ما از تحقیقات سعودی‌ها حمایت می‌کنیم. تیم‌هایی داریم که با آنها همکاری می‌کنند ولی نمی‌خواهیم زودتر از نتیجه‌گیری آنها اظهارنظر کنیم.»

پامپئو، اما فقط چند ساعت قبل‌تر بدون هیچ شک و شبهه‌ای ایران را به انجام این حملات متهم کرد. 

پامپئو گفت: «کاملاً واضح است و داخل منطقه هم اتفاق نظر وجود دارد که چه کسی این حملات را انجام داده. کار ایران بوده است. من از هیچ‌کس در منطقه نشنیدم که برای لحظه‌ای به این مسئله شک کرده باشد.»

تناقض در موضع‌گیری‌های این دو مقام، تازه‌ترین رویدادی است که ناهماهنگی‌ها و آشفتگی‌های دولت ترامپ را نشان می‌دهد. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: