«رضا جعفرزاده»، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص پروازهای زائرین ایرانی به بغداد و نجف گفت: مشکلی برای پروازهای اربعین نداریم. حدود 11 شرکت هواپیمایی در داخل و شرکت العراقیه، پروازها را صورت می‌دهند. این پروازها از تهران و 9 شهرستان دیگر به نجف و بغداد انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص نرخ‌های تعیین شده اظهار کرد: نرخ بلیت هواپیما در پروسه زمانی 20 تا 30 مهرماه افزایشی ندارد و نرخ سال گذشته است. نرخ بلیت پرواز تهران- نجف/ بغداد رفت و برگشت 2 میلیون 200 هزار تومان، و رفت و برگشت مشهد- نجف/ بغداد 2 میلیون 800 هزار تومان است.

وی افزود: نرخ یک لگ پرواز هر کدام از اینها نصف قیمت، یعنی یک میلیون و 100 هزار تومان برای تهران- نجف/ بغداد و یک میلیون و 400 برای مشهد- نجف/ بغداد است.

جعفرزاده با اشاره به برقراری خط هوایی برای کرمانشاه و ایلام به نجف و کربلا اظهار کرد: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پروازهای اربعین کرمانشاه و ایلام را برقرار کرد و نرخ بلیت این دو شهرستان به دلیل مسافت کوتاه‌تر، کمتر از نرخ تهران است؛ حدود یک میلیون و 500 هزار تومان رفت و برگشت و یک لگ پرواز آن 750 هزار تومان است.

وی در توصیه به زائران گفت: خواهش ما این است که زائرین از مراکز نامعتبر بلیت خریداری نکنند که خدایی نخواسته بلیتی که برای آن صندلی هواپیمایی در نظر گرفته نشده است، خریداری نشود. زائران از مراکز معتبری که روی سایت سازمان هواپیمایی کشور در دسترس است، برای خرید بلیت استفاده کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری که آیا بعد از ایام اربعین قیمت پروازها به عراق افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، گفت: پروازهای نجف و کربلا تابع پروازهای خارجی است و قیمت آن بعد از ایام اربعین بالطبع بر اساس عرضه و تقاضا و کسب و کار بازار تعیین می شود و رقابت در آن مطرح است.

وی افزود: برای کمک به زائرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند، تصمیم گرفته شد در پروسه زمانی 20 تا 30 نرخ‌ها افزایش پیدا نکند و اگر کسی بیرون از این نرخ‌ها عمل کرد با آنها برخورد می‌شود.

جعفرزاده در خصوص بازررسی‌ها بر نحوه عملکرد شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: بازرسی‌های ما شدت یافته و از طریق دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری به گزارشات مردمی سریع و به صورت ویژه رسیدگی می‌کنیم و چنانچه تخلفی صورت بگیرد، بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه بازرسی‌ها و نظارت بر فروش و نحوه توزیع بلیت هواپیما به‌صورت حساب شده وجود دارد، گفت: به شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که نحوه توزیع بلیت هواپیما را دقیق مدیریت کنند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارت عالی را دارد.

وی در پایان اظهار کرد: بازرسی‌ها با همکاری دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود. چنانچه تخلفی صورت بگیرد و اگر شرکتی مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری نداشته باشد، قطعا تعلیق و لغو مجوز می‌شود و با مراجع قضائی و پلیس فتا اعمال قانون خواهیم کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: