به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمد شریعتمداری»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: تثبیت مالکیت واحدهای تولیدی یکی از مطالبات مهم کارگران و ما است تا شرایط مطلوب در زمینه نوآوری و بهره‌وری تولید فراهم شود و در نتیجه شاهد بهبود معیشت کارگران باشیم.

وی افزود: برخی از کارگران نیز در این مدت با عقب افتادگی حقوق و دستمزد مواجه که در نتیجه آن در زمینه تامین هزینه خود با مشکل مواجه بودند اما هم اکنون برخی از این مشکلات به حداقل ممکن رسیده است و واحدهای تولیدی که متعلق به سازمان خصوصی یا بانک‌ها بودند، نسبت به پرداخت معوقه حداقلی که در جهت منافع ملی کارگران بوده اقدام کرده‌اند.

شریعتمداری بیان کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان حق طبیعی آنهاست و این مستملزم تامین منابع است و در اجرای قانون برنامه ششم در سازمان تامین اجتماعی با تامین منابع مشکل داریم.

وزیر کار بیان کرد: با وجود همه مضیغه‌های موجود در بودجه عمومی در تلاش هستیم با کمک دولت این مشکل را حل کنیم و تا پایان سال اقداماتی را در جهت بهبود وضعیت در حوزه همسان سازی حقوق و متناسب سازی حقوق بازنشستگان که از صندوق تامین اجتماعی حقوق دریافت می‌کنند ایجاد کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: