به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، رضا رحمانی افزود: بازدید از شهرستان های شمال استان اردبیل نیز طی چند هفته آینده در دستور کار است.

وی ادامه داد: برای توسعه این استان در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری برنامه های خوب و کاملا اجرایی را محور حرکت خود قرار داده ایم که در صورت حمایت از داخل استان و سرمایه‌گذاران می توان به آینده استان اردبیل کاملا امیدوار بود.

رحمانی با اشاره به برنامه سفر خود به شهرستان خلخال گفت: خوشبختانه اقدامات بزرگی در حوزه صنایع و معادن استان در حال آغاز است و امروز شاهد بودیم که یک واحد صنعتی در خلخال بعد از چند سال تعطیلی مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته است.

وی تاکید کرد: اردبیل موقعیت جغرافیایی و اقتصادی کاملاً استثنایی دارد و انتظار می رود در حوزه صنعت معدن و تجارت عملکرد بهتری نیز داشته باشد.

وزیر صمت تصریح کرد: اردبیل استان فرصتهای بی بدیل و بی نظیر است و با توجه به شرایط پیوستن ایران به پیمان اقتصادی اوراسیا و همچنین موقعیت این استان در نزدیکی به روسیه و کشورهای حاشیه خزر بایداین حوزه ها فعال تر از پیش شوند.

رحمانی افزود: صنایع تبدیلی و صنایع بسته بندی از جمله مواردی هستند که در این استان نیازمند برنامه ریزی و توسعه هستند و حتماً نیز مورد حمایت ویژه ما خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر چه در گذشته در بخش معادن استان اردبیل سرمایه گذاری خوبی انجام نگرفته است امروز ما آماده ایم در این حوزه ورود کنیم و در همین راستا به ایمیدرو دستور داده شده تا مطالعات دقیقی روی منابع معدنی استان انجام دهد.

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، جواز تاسیس صادر شده بالغ بر ۱۷.۴ درصد افزایش داشته و همچنین افزایش ۶.۸ درصدی صدور پروانه‌ها بهره برداری نشان‌دهنده علاقه مندی مردم به سرمایه‌گذاری است و همچنین اهمیت حمایت های ما در این راستا است.

رحمانی با اشاره به برنامه های حمایتی از استقرار شهرک های صنعتی در سطح استان اردبیل و همچنین ایجاد تسهیلات مناسب در این خصوص، گفت: امروز خوشحالم که ناحیه صنعتی خلخال با حضور سرمایه‌گذاران خارج از استان در حال شکوفایی است و در همین راستا از همه واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی در سطح استان حمایت ویژه خواهیم نمود.

وی ادامه داد: باید فرصت‌های موجود را به بهترین شکل به کار ببندیم و از وجود سرمایه‌گذاران به عنوان بهترین ظرفیت‌های موجود در سطح استان ها استفاده کنیم چرا که آنها با تمام وجود و جهادی وارد میدان جنگ اقتصادی شده اند.

وزیر صمت تصریح کرد: فراموش نکنیم در یک جنگ اقتصادی به سر می‌بریم، دشمن امید به تعطیلی کارخانجات ما بسته بود و امروز خوشحالیم در این برنامه خود به ناامیدی رسیده است.

رحمانی اعلام کرد: رشد صنعتی ما در سه ماهه پایانی سال ۹۷ منفی ۹ درصد بود که با تغییر شرایط و به پیگیری برنامه‌ها خوشبختانه این روند امسال تغییر یافته و کاملاً مثبت شده است و با توجه به اعلام بانک جهانی در سال ۹۹ حتماً کشور رشد اقتصادی مثبت خواهد داشت.

وی افزود: برنامه‌های دشمن در عرصه صنعت شکست خورده و ما از تنگه سختی‌ها عبور کردیم ولی ما هم باید به فرصت‌های موجود در سطح کشور فارغ از هرگونه محدودیت توجه بهتر و استفاده بهینه تری داشته باشیم

رحمانی با اشاره به نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و در حضور مقام معظم رهبری تصریح کرد: اصلاح روند صدور مجوزها و سرعت بخشیدن به امور مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت جزو اولویت‌های این وزارتخانه است و در این خصوص با وجود عملکرد قابل قبول وزارت صمت، در دریافت برخی استعلامات با مشکلاتی مواجه هستیم که انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز در این خصوص همکاری بهتری داشته باشند و به کارها و پاسخ درخواست ها سرعت ببخشند.

وی خاطر نشان کرد: اردبیل در دستور ویژه برنامه اکتشافات معدنی قرار دارد و در این خصوص اعتباراتی نیز تخصیص دادیم و خوشبختانه رگه‌هایی از مس در این استان شناسایی شده که امیدوار کننده است و در صورت راه‌اندازی می‌شود حتما مورد حمایت مردم قرار می گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: نمی توانم بپذیرم استان اردبیل با این امکانات و فرصت ها، شرایطش در حوزه صنایع و معادن در این سطح باشد؛ انتظار دارم که همه بخش های موثر در این حوزه مسئولانه با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم این استان را به شرایط بهینه تری برسانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: